reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung çığır açan yenilikleriyle iddialı geliyor

Samsung katlanabilir ekranlı telefonuyla birlikte Bixby ve SmartThings platformları için yeni ve güçlü geliştirici araçları ile birlikte etkileyici mobil deneyim için One UI ve Infinity Flex Display’i tanıttı.

Bağlantılı yaşam kavramını gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen Samsung, geliştiriciler ve iş ortaklarının tüm dünyada milyonlarca cihaz için hızla yeni deneyimler geliştirip sunmalarını kolaylaştırıyor. Bixby, sesinizi kullanarak telefonunuzla etkileşime geçmeniz için pratik bir yol sunan zeki bir arayüz olarak geliştirildi. Samsung şimdi Bixby’yi, tüketicinin hayatındaki farklı ürünler ve hizmetleri destekleyen ölçeklenebilir bir zekâ platformu haline getiriyor. Şirket, SDC 2018’de geliştiricilerin daha konuşkan, kişisel ve faydalı bir akıllı asistan deneyimini daha fazla tüketiciye sunmaları için yeni yollar duyurdu. Şirket, geliştiricilerin Bixby destekli hizmetleri daha kolay ölçeklendirebilmesi için Bixby Developer Studio’yu tanıttı.

Bu araç koleksiyonu, geliştiricilerin ve iş ortaklarının daha fazla hizmet ve cihaza zekâ ekleyebilmesi için kullanışlı bir yol sunuyor. Geliştiriciler, Bixby Capsules adı verilen ve Bixby için geliştirilen özellik veya hizmetleri kolayca oluşturabilecek ve bunları Bixby Marketplace üzerinden rahatlıkla tüketicilere ulaştırabilecek. Geliştiriciler, Bixby platformu sayesinde kapsüllerini, mobil telefonlar ve televizyonlardan ev gereçlerine ve Samsung ekosistemindeki diğer ürünlere kolaylıkla adapte edebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un hedefi bağlantılı yaşam tarzını herkese sunmak

Samsung yeniden tasarlanan SmartThings Developer Workspace’teki yeni araçlar sayesinde geliştiricilerin cihaz ve hizmetlerini SmartThings platformuna daha hızlı ve kolaylıkla bağlamasını sağlıyor. Bu gelişmiş araçlar arasında SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit ve SmartThings Hub Connector bulunuyor. Geliştiriciler platform üzerinde çalışabilmelerinin yanı sıra Zigbee ve Z-Wave cihazlarını da rahatlıkla entegre edebiliyor.

Video

İşte Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli