reklamı kapat

POPÜLER

samsung
samsung

Sesle kontrol edilebilen ve AKG hoparlörlü akıllı buzdolabı: Samsung Family Hub

Samsung, yarın Las Vegas’ta başlayacak CES Fuarı öncesinde yeni nesil buzdolabı Family Hub’u tanıttı. CES 2018 İnovasyon ödülünün de sahibi olan Family Hub, dijital asistan Bixby ve Samsung’un SmartThings IoT ekosistemiyle daha sezgisel ve daha akıllı.

SmartThings entegrasyonu sayesinde kullanıcılar buzdolabındaki geniş ekran üzerinden  kapıda kimin olduğunu görebiliyor. Kullanıcılar bununla birlikte buzdolabı üzerinden evdeki herhangi bir oda sıcaklığını ayarlayabiliyor veya bebeklerini kontrol edebiliyor. Samsung’un üst segment telefonlarında gördüğümüz akıllı asistan Bixby de Family Hub’da karşımıza çıkıyor. Aile bireylerinin sesini tanıyabilen Bixby, aile bireylerinin seslerini ayırt etmek ve kişiselleştirilmiş cevaplar sunmak için eğitilebiliyor.  Bozdolabına “Merhaba Bixby, bugün yeni neler?” sorusu sorulduğunda Family Hub, kullanıcıya özel olarak hazırlanmış haberleri, hava durumunu ve takvim güncellemelerini sunuyor. Kullanıcıların diledikleri an dolaplarında hangi yiyeceklerinin kaldığını görebilmesine de imkan tanıyan buzdolabı, View Inside uygulamasıyla kullanıcıların yiyeceklerini yönetmesine de yardımcı olur. Family Hub aynı zamanda yiyeceklerin taze olup olmadığıyla ilgili bilgiyi de kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar tüm bu özelliklerle birlikte çeşitli müzik servislerine ve canlı radyo uygulamalarına da buzdolapları üzerinden ulaşabiliyor. Tüm bu parçaları Samsung’un akıllı televizyonlarına da aktarmak mümkün.

Yeni Samsung Family, AKG imzalı hoparlörle geliyor

Yeni Family Hub’da Samsung telefonlarda görmeye alışık olduğumuz AKG imzalı hoparlör de bulunuyor. Bu yılın ilkbahar aylarında piyasaya sunulacak buzdolabının satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.