reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini

Yeni Apple Mac Mini parçalarına ayrıldı

Apple‘ın kısa süre önce tanıttığı yeni bilgisayar modellerinden Mac Mini, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Gelin modelin içine yakından bakalım.

Boyundan büyük işlere imza atan yeni Apple Mac Mini, iFixit’in elinden kurtulamadı. Yeni MacBook Air sonrasında 11 adımda parçalarına ayrılan model, 10 üzerinde 6 puan aldı. Bu puan ile nispeten tamiri kolay cihazlar arasına yerleşen yeni Apple Mac Mini, daha çok olumlu yorumlar aldı. Olumlu yorumlar arasında ilk olarak kurulumda güçlü yapıştırıcı kullanılmaması yer alıyor. Bu detay tamir sürecini gerçekten çok daha kolay hale getiriyor. İçini açma sürecinin standart araçlar ile yapılabilmesi beğenilen bilgisayar, SO-DIMM RAM’lerinin değiştirilebiliyor olmasıyla da olumlu yorum alıyor. Yeni modeldeki RAM değişiminin nasıl yapıldığı burada yer alıyor. Olumsuz tarafta ise karşımıza ilk olarak işlemci ve depolama biriminin anakarta sabitlenmiş olması çıkıyor. Apple bu değişimin kişiler tarafından yapılmasını istemiyor. Ayrıca portlara gelecek bir zarar halinde anakart değişiminin gerekiyor olması da olumsuz olarak değerlendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Mini Türkiye’de satılan en ucuz Mac bilgisayar konumunda

Model için iki farklı temel versiyon sunuluyor. 3.6 GHz 4 çekirdekli Intel Core i3 işlemci ve 128 GB SSD depolamalı versiyon için 5.999 TL, 3.0 GHz 6 çekirdekli Intel Core i5 işlemci (4.1 GHz’e kadar Turbo Boost) ve 256 GB depolamalı versiyon içinse 8.399 TL fiyat etiketi belirlenmiş. Bu iki versiyon da ortak olarak Intel UHD Graphic 630 kullanıyor ve temelde 8 GB 2666 MHz DDR4 bellek taşıyor.

İlgili Video

Model için yayımlanan resmi tanıtım videosu