reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple Mac Mini 2018
Yeni Apple Mac Mini 2018

Yeni Apple Mac Mini kullanma kılavuzunda görülen ilginç detay

05 Kasım 2018

Apple‘ın geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni Mac Mini modeli ile ilginç bir detay ortaya çıktı. Firma bu modelle geleceğe yönelik önemli bir ipucu vermiş olabilir.

Resmi olarak 7 Kasım tarihinde satışa sunulacak yeni Apple Mac Mini, bazı kişilerin eline inceleme amacıyla önceden geçiyor. İşte bu sayede modelin kullanma kılavuzunda yer alan ilginç detay da ortaya çıkmış durumda. Aşağıda görebileceğiniz kılavuzda, tanıtımı yapılmayan bir Apple üretimi monitör görünüyor. Artık kendi monitörünü üretmeyen ve satmayan teknoloji devi Apple, bu görsel üzerinden ince çerçeveli modern monitör üzerinde çalışıyor söylentileri kazanıyor. Firmanın yeni monitör modelini 2019’da tanıtılacak “modüler” Mac Pro ile beraber lanse edebileceği söyleniyor. Çok uzun zaman önce de yeni “Thunderbolt Display” söylentileriyle gündeme gelen şirket, bunu önümüzdeki dönemde gerçeğe dönüştürecek gibi duruyor. Monitörün USB-C üzerinden yeni iPad Pro modelleri dahil her Mac ürününe bağlanabileceği tahmin ediliyor. Çözünürlük tarafında ise en az 5K seviyesi bekleniyor.

Yeni Apple Mac Mini 2018
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Mini yüksek performans vadediyor

Hatırlamak adına modelin Türkiye satış fiyatı tüm opsiyonlar ile 34 bin TL seviyesine kadar çıkıyor. Ancak kullanıcılara normal olarak iki farklı temel versiyon sunuluyor. 3.6 GHz 4 çekirdekli Intel Core i3 işlemci ve 128 GB SSD depolamalı versiyon için 5.999 TL, 3.0 GHz 6 çekirdekli Intel Core i5 işlemci (4.1 GHz’e kadar Turbo Boost) ve 256 GB depolamalı versiyon içinse 8.399 TL fiyat etiketi belirlenmiş. Bu iki versiyon da ortak olarak Intel UHD Graphic 630 kullanıyor ve temelde 8 GB 2666 MHz DDR4 bellek taşıyor.

İlgili Video

Modelin yayımlanan resmi tanıtım videosu