reklamı kapat

POPÜLER

Gladyatör 2

Seneler sonra Gladyatör 2 geliyor!

Başrollerini Russell Crowe ve Joaquin Phoenix‘in paylaştığı sinema efsanelerinden biri kabul edilen Gladyatör devam ediyor. Yakında Gladyatör 2 geliyor!

Yönetmenliğini Ridley Scott‘ın üstlendiği Gladyatör filmi 2000 senesinde izleyici karşısına çıkmış ve büyük beğeni toplamıştı. Gladyatör filmi İmparator Marcus Aurelius hükümdarlığındaki Roma’da geçiyordu. General Maximus‘un yükselişini kıskanan taht varisi Commodus onun hayatını alt üst ediyordu. Maximus ve ailesi için ölüm emri çıkartıyor ve onun gladyatörlüğe mahkum olmasına neden oluyordu. Maximus ise ailesini elinden alan ve hayatını mahveden Commodus’tan intikam alma hayalleri kuruyordu. Ridley Scott’ın elinden çıkan bu hikaye Oscar’ın yanı sıra pek çok ödülü toplamıştı. Aradan geçen uzun yıllara rağmen hale sinema efsaneleri arasında sayılan bir işten bahsediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdi Deadline sitesinin haberine göre tecrübeli yönetmen Ridley Scott seneler sonra Gladyatör 2 için harekete geçti. Paylaşılan ilk detaylara göre aynı hikayenin devamını seyredeceğiz. Hikaye bu defa Lucilla’nın oğlu Lucius’a odaklanacak. Maximus’un genç Lucius üzerinde bıraktığı etki gözler önüne serilecek. Eğer her şey yolunda giderse ikinci filmin yönetmenliğini Ridley Scott üstlenecek. Senaryoyu ise Peter Craig kaleme alacak. Proje henüz planlanma aşamasında olduğundan oyuncu olarak kimlerin seçileceği veya filmin ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.

İlginizi çekebilir

Spectre fragmanı