reklamı kapat

POPÜLER

Russell Crowe yıllar önce Wolverine rolünü neden reddettiğini açıkladı

17 senedir Wolverine karakterine hayat veren Hugh Jackman bu süreçte gönümüzde ayrı bir yer elde etmeyi başardı. Fakat bu sevilen karakter için başlangıçta Russell Crowe düşünülüyordu. Tahmin edebileceğiniz üzere Crowe bu rolü reddetmişti. Tecrübeli oyuncu aradan geçen uzun yılların ardından bu kararının nedenini açıkladı.

Bahsi geçen dönemde Russell Crowe, Gladyatör ile fırtına gibi ediyordu. Doğal olarak kendisine birçok projenin teklif edildiğini tahmin etmek zor değil. Bunlardan biri de Bryan Singer‘ın beyaz perdeye taşımak için uğraştığı ilk X-Men filmiydi. Projenin önemli noktalarından biri de Wolverine‘e hayat verecek oyuncuyu bulmaktı. Singer bu rol için gözünü Russel Crowe’a dikmişti. Fakat işler pek onun arzu ettiği şekilde ilerlemedi. Crowe bu rolü reddetmeyi tercih etti. Bu konudaki düşüncelerini ise “O dönemde arkadaşım olan Bryan Singer bana Wolverine olmam için baskı uyguluyordu. Ancak hatırlarsanız Maximus’un zırhı üzerinde kurt bulunuyordu. Filmin başında da kurt bir yol arkadaşı vardı. Ben de o zaman bu kurtun daha büyük bir mesele olacağını düşünüyordum. Bu yüzden de hayır dedim. Kurtçuk veya Bay Kurt gibi isimlerle anılmak istemiyordum.” sözleriyle özetledi.

Açıklamasından anlayacağınız üzere tecrübeli oyuncu Wolverine’in isminin İngilizce’de kurt anlamındaki wolf kelimesinden geldiğini düşünüyormuş. Bu yanlış düşüncesi de onu rolü reddetmeye itmiş. Üstelik daha önceki açıklamalarına bakılırsa Crowe bu hataya düşen tek kişi değil. Hugh Jackman da rolü kabul ettiği ilk süreçte benzer bir yanılgıya düşmüş. Onun wolverine itirafına buradan ulaşabilirsiniz.