reklamı kapat

POPÜLER

18 yılın ardından bir efsanenin dönüşü: BMW 8 Serisi Konsept [Video]

BMW binek otomobil sınıfının en tepesine yerleşecek olan 8 Serisi’nin üretime hazır versiyonunda kullanılacak tasarım hatları tanıtılan konseptle kendisini gösteriyor.

Gün içerisinde ilk görselleri sızdırılan BMW 8 Serisi’nin konsepti nihayet resmi olarak tüm detaylarıyla karşımızda. Üretildiği 1989 ile 1999 yılları arasında otomobil tarihinin önemli modellerinden bir tanesi olmayı başaran 8 Serisi yeni yüzüyle 2018‘den itibaren tekrar sokaklara çıkacak. 8 Serisi’nin üretime hazır versiyonundan önce tasarım hatlarının sinyallerini barındıran konseptini tanıtmayı tercih eden BMW gösteriyi bugünden itibaren başlatıyor. Satışa ilk çıkacak olan coupe versiyonuyla karşımıza çıkan 8 Serisi’inde oldukça karakteristik detaylar bizleri bekliyor.


Konseptin dış tasarımına detaylı olarak baktığımızda bütünsel olarak oldukça keskin ve büyük bölümler göze çarpıyor. 21 inç büyüklüğündeki jantlarla tamamlanan detaylar arasında hava kanalları, böbrek ızgara, karbon fiber difüzör ve egzozlar öne çıkıyor. Işıklandırma grubunun tamamında keskin ve ince çizgilerin kullanıldığı konsept versiyonda, eski modelde kullanılan gizli ışıklandırmaları bekleyenleri burada bir hayal kırıklığı karşılıyor diyebiliriz aslında.


Konseptin içerisine girdiğimizde halihazırda sunulan modellerde kullanılan yapılardan farklı bir DNA kullanıldığını görüyoruz. Yatay bir çizgi şeklinde yolcuyla sürücüyü ayıran konsol üzerine yerleştirilen multimedya ekran, vites topuzunun tasarımı ve elektronik sürücü ekranı burada fark yaratan parçalar arasında. Gerek konsept gerekse üretime hazır versiyonlarda sunulacak olan motor seçenekleriyle ilgili bilgi paylaşmayan BMW üretime hazır versiyon konusunda şimdiden oldukça iddialı. BMW’nin üretime hazır versiyonla meraklılarını ne kadar etkileyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.

VİDEO