reklamı kapat

POPÜLER

Tom Cruise’lu Mumya’dan aksiyon dolu set görüntüleri [Video]

Yaz aylarında vizyona girmeye hazırlanan Mumya filmi Tom Cruise’un da etkisiyle daha şimdiden aksiyon sahneleriyle adından söz ettiriyor. Peki bu heyecan uyandıran sahnelerin çekimleri nasıl gerçekleştiriliyor?

Bildiğiniz gibi bir dönemin efsaneleri arasında kabul edilen Mumya beyaz perdeye geri dönüyor. Filmin başrolünde ise aksiyon dolu yapımlarla özdeşleştirdiğimiz Tom Cruise yer alıyor. Doğal olarak bu tercih Mumya’nın aksiyon dozunu da artıyor. Paylaşılan kamera arkası görüntüleri de bunu doğrular nitelikte. Özellikle Tom Cruise ve Russell Crowe arasındaki dövüş sahnesi dikkat çekiyor.

Yeni hikaye bir grup arkeologun kadim kraliçe Ahmanet‘i uyandırmasıyla başlıyor. Böylece Ahmanet yüzyıllar süren uykusundan uyanıyor. Hükümdarlığı elinden alınan bu kraliçe intikam hırsıyla dünya üzerinde hakimiyet kurmak için harekete geçiyor. Bunun için de bulunmasına vesile olan Nick Morton‘ı kullanıyor. Nick ve arkeolog arkadaşları onun amacına ulaşmasına engel olmaya çalışıyor.

Alex Kurtzman yönetmenliğinde sinemalara geri dönen yapımda Sofia Boutella, Russell Crowe, Courtney B. Vance, Annabelle Wallis, Jake Johnson ve Marwan Kenzari gibi isimler de rol alıyor.

Orijinal ismi The Mummy olan filminin 9 Haziran‘da izleyici karşısına çıkması bekleniyor. Aksiyon dolu filmin kamera arkası görüntülerini haberimizin başında bulabilirsiniz.

YORUMLAR