reklamı kapat

POPÜLER

Tom Cruise’lu Mumya filmi ilk fragmanıyla izleyici karşısına çıkıyor [Video]

Mumya efsanesinin Tom Cruise ile birlikte geri döneceğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Bu yeni yapımdan ilk uzun tanıtım izleyicilerle paylaşıldı.

The Mummy bu sefer intikam peşinde koşan kadim bir kraliçenin, Ahmanet‘in hikayesini konu edecek. Uzun zaman önce haksız yere öldürülen bu kraliçe arkeologların mezarını açmasıyla serbest kalıyor. Yüzyıllar boyunca biriktirdiği öfkesi bir intikam ateşine dönüşüyor. Böylece dehşet Orta Doğu‘dan başlayıp İngiltere‘ye kadar uzanıyor. Tom Cruise burada Nick Morton isminde bir arkeologa hayat veriyor. Ona Sofia Boutella, Russell Crowe, Courtney B. Vance, Annabelle Wallis, Jake Johnson ve Marwan Kenzari gibi isimler eşlik ediyor.

Yönetmenliğini Alex Kurtzman‘ın üstlendiği The Mummy aksiyon sahneleriyle dikkat çekiyor. Universal Pictures tarafından beyaz perdeye taşınan yapım daha geniş bir evrenin parçası olmaya hazırlanıyor. Önce Dracula, The Wolfman, Frankenstein, The Invisible Man, The Bride of Frankenstein ve Van Helsing gibi yeni yapımlar sinemaya taşınacak. Ardından tüm bu kahramanlar Avengers misali ortak bir yapımda buluşacaklar. Tabii bu ekibin bir Marvel filmi kadar başarılı olabileceğini pek sanmıyoruz. Aksine yeni Mumya filmi bile Görevimiz Tehlike serisinin son halkası gibi hissettiriyor. Orijinal bir havaya sahip olmaktan oldukça uzak…

The Mummy filminin 9 Haziran 2017‘de vizyona girmesi bekleniyor. Paylaşılan son tanıtımı haberimizin başında bulabilirsiniz.