reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s

iPhone 6s üç kıtada birden Apple’ın yüzünü güldürdü

Apple başarılı iPhone satışlarıyla son zamanlarda adından söz ettirirken bir güzel haber de iPhone 6s cephesinden geldi. Senenin ilk üç aylık döneminde iPhone 6s’in üç kıtada birden en fazla satan iPhone olduğu ortaya çıktı.

İlgi uyandıran bu araştırma ScientiaMobile tarafından gerçekleştirildi. Burada kıtalara göre hangi akıllı telefonların daha fazla satıldığını araştırdı. Paylaşılan verilere bakılırsa Apple yine başı çekiyor fakat bu sefer öne çıkan modeller iPhone 7 ve iPhone 7 Plus değil. Aksine iPhone 6s üç farklı kıtada birden en fazla satılan akıllı telefon olmasıyla dikkat çekiyor. Veriler iPhone 6s’in Amerika, Avrupa ve Okyanusya’da (Malezya, Avustralya, Yeni Zelanda) en fazla satan iPhone modeli olduğunu ortaya koyuyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ise bu listede biraz geriye düştü. Listeye baktığımızda iPhone 7’nin Okyanusya’da üçüncü, Amerika’da dördüncü, Avrupa’da ise beşinci oldu. iPhone 7 Plus ise listede sadece Amerika pazarında yer alıyor. Orada da beşinci sırada olduğu görülüyor.

İşletim sistemleri bazlı baktığımızda Adroid’in liderliği devam ediyor. Android dört kıtada birden en fazla tercih edilen işletim sistemi oldu. iOS ise Amerika ve Okyanusya’da öne çıkıyor.

YORUMLAR