reklamı kapat

POPÜLER

venom tom hardy

Tom Hardy’li Venom Zehirli Öfke’nin maliyeti ortaya çıktı

Uzun zamandır beklenen Venom sonunda vizyona girdi. Tom Hardy ismiyle öne çıkan projenin çekimlerinin ne kadara mal olduğu da bu süreçte ortaya çıkmış oldu.

Bildiğiniz gibi bir film projesine girişmeden önce belirlenen ilk detaylardan biri bütçe oluyor. Oyunculara, yönetmene ve ekibe ödenecek miktarların yanında, görsel efektler ve set de oldukça maliyetli oluyor. Elbette iyi bir film ortaya çıkartabilmek için illa çok yüksek bütçeler gerekmiyor fakat Venom bu noktada baştan 1-0 yenik başlamış gibi görünüyor.

Venom filminin bütçesi

Screen Rant’ın haberine bakılırsa Sony stüdyolarının Venom için yaptığı toplam harcama 100 milyon dolar civarında. Bu rakam başlangıçta kulağa yüksek geliyor olabilir. Fakat günümüzde çekilen en basit çizgi roman filmlerinin bütçesi bile 150 milyon dolar sınırını aşıyor. Durumu örneklendirmek gerekirse Marvel’ın en az ilgi gören işlerinden Ant-Man and the Wasp‘ı ele alabiliriz. Paul Rudd’ın başrolünde yer aldığı filmin bütçesi 195 milyon dolardı. Ondan önce Sony ile ortak çekilen Spider-Man Homecoming 175 milyon dolarlık bütçeyle çekilmişti. Başka bir stüdyodan daha örnek vermek gerekirse Aquaman’in 160 milyon dolara çekildiğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gördüğünüz gibi Venom‘un kaybettiği noktalardan biri Sony stüdyolarının filme ayırdığı bütçe gibi duruyor. Bakalım film tüm olumsuzluklara rağmen gişede beklentileri karşılayabilecek mi?

Video