reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom

Türk Telekom Türkiye’de bir ilke imza atıyor

Türk Telekom, 1.500 metrekareyi aşan Siber Güvenlik Merkezi’nde müşterilerine yakın geleceğin ve günümüzün siber saldırılarına karşı güvenlik hizmetleri sunuyor.

Advertisement

Siber Güvenlik Merkezi, kesintisiz ve güvenli erişim sağlanarak, Türkiye’yi yakın geleceğin ve günümüz siber saldırılarına karşı koruyor. Türk Telekom, kurumsal müşterilerine Siber Güvenlik Merkezinde sunduğu hizmetlere ek olarak Güvenlik Duvarı, Aktif Savunma, İçerik Filtreleme, Anti-DDoS, Anti-Virüs hizmetlerini de sunuyor. Ayrıca kurumsal müşterilerin kendi yerel ağlarında konumlandırabileceği özel güvenlik çözümleri, Gelişmiş Tehdit Engelleme hizmetleri (Anti-APT) ve Siber Güvenlik Merkezi Yönetim hizmetleri de veriliyor.

Siber Güvenlik Merkezi üzerinden 14 farklı ürün ve servis daha sunarak ülke korumasına verdiği hizmeti arttırmayı hedefleyen Türk Telekom, kurumsal müşterilerine sunulan özel güvenlik cihaz ve sistemlerin yönetiminin ve işletiminin servis olarak sunulacağı yapıya geçmeyi planlıyor.

Türk Telekom’dan konu hakkında açıklama

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “Siber Güvenlik Merkezimizde sunduğumuz her hizmette kendi alanında uzman mühendislerce hizmetlerimizi kurumsal müşterilerimizle buluşturuyoruz.Ayrıca, Türkiye’nin en geniş siber güvenlik hizmet portföyünü sunan telekom operatörü olarak Türkiye’nin veri ve altyapısını koruyarak ulusal güvenliğimizi sağlamak için hizmete devam ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kutu: Siber saldırılara ilişkin 2018 yılına ait çarpıcı veriler

Siber güvenliğe dünya çapında harcanan tutar: 600 Milyar $
Günde 2,7 Milyon kişi siber saldırılardan etkileniyor
Ransomware zararlılarından doğan yıllık zarar: 8 Milyar $
Her dakikada 1.274 yeni malware türevi ortaya çıkıyor
Dakikada 23 phishing e-mail atağı yapılıyor
Yılda 2.9 Milyar veri sızdırılıyor

Kaynak: 2018 RiskIQ araştırması

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en ilginç robotlardan