reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Gelecek Huawei amiral gemilerine yönelik heyecanlandıran açıklama

Üç arka kameralı Huawei P20 Pro, halen DxOMark’ın liderliğinde oturuyor. Bu modelin yerini yakın zamanda Mate 20 Pro’ya bırakması bekleniyor. Peki kamera konusunda firmanın geleceğinde ne yer alıyor?

Mate 20 Pro, biliyorsunuz özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 megapiksel (f1.8) geniş açı + 8 megapiksel (f2.4) telefoto + 20 megapiksel (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 megapiksel (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Üst düzey şirket yetkilisi Walter Ji’nin açıklamasına göreyse firma gelecek amiral gemileri için dörtlü arka kamera dönemine hazırlanıyor. Dörtlü kamera sayesinde firmanın kişilere tam 10 kat optik yakınlaştırma sunacağı söyleniyor. Bu da gerçekten harika görünüyor. Mate 20 Pro modeli 5 kat kayıpsız yakınlaştırma yapılabiliyor. Bunun tam 10 kat yakınlaştırma seviyesine çıkması, inanılmaz bir çekim esnekliği anlamına geliyor. Her çekim tarzı için ayrı kamera kullanılması, elde edilen kaliteli ve sonucu ciddi şekilde artırıyor. Bu konuda da en iyi isim son dönemde Huawei gibi görünüyor. P20 Pro ile üçlü kamera konusunda öncü olan firma, dörtlü kamerada geç kalmış olsa da büyük bir atılım yapmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei mobil dünyanın en yenilikçi isimlerinden oldu

Çok büyük Arge yatırımları yapan firma, her yeni modeliyle çıtayı bir seviye daha yükseltiyor. 10 kat optik yakınlaştırmayı 2019’da modellerine koyup koymayacağı henüz bilinmeyen firma, yine de gerçekten heyecan veren planlar içerisinde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dört arka kameralı ilk akıllı telefon Samsung Galaxy A9