reklamı kapat

POPÜLER

oyun konsolu mad box

Dünyanın en güçlü oyun konsolu Mad Box için hazır olun!

Oyun konsolu denildiği zaman akla ilk olarak PlayStation ve Xbox geliyorAncak alana dünyanın en güçlü oyun konsolu Mad Box da katılıyor.

Gerçekçi yarış simülasyonu Project CARS‘ın arkasında yer alan Slightly Mad Studios, heyecan verici bir proje üzerinde üzerinde çalışıyor. Şirket CEO’su Ian Bell‘in Twitter üzerinde yaptığı açıklamaya göre dünyanın en güçlü oyun konsolu Mad Box geliyor. 4K çözünürlükte saniyede 60 kare oyun keyfi sunacak denilen konsolun, mevcut VR yani sanal gerçeklik başlıklarına da destek verdiği belirtiliyor. VR tarafında saniyede 120 kare görüntü verebileceği söylenen Mad Box, gücünü uzun vadede koruyacak bir donanıma sahip olarak geçiyor. Bu konsola özel olarak ücretsiz bir oyun motoru geliştirdiklerini de belirten Ian Bell, şu an gerçekten çok iddialı görünüyor. Ancak ortada henüz fiziksel olarak gösterilmiş ya da duyurulmuş bir model bulunmuyor. Yakında tasarımı dahil birçok detayının ortaya çıkacağı belirtilen konsolun, PlayStation ve Xbox karşısında işi çok ama çok zor görünüyor. Çünkü donanım yapmak tek başına bir şey ifade etmiyor. İlk olarak geniş destek gerektiren oyun konusunun çözülmesi gerekiyor.

Oyun konsolu dünyasında şu an en çok Sony PlayStation 5 merak ediliyor

Sektörel sızıntılara göre yeni konsola direkt olarak AMD‘nin çözümleri güç veriyor. Burada direkt olarak konsola özel olarak geliştirilmiş Zen mimarisine sahip işlemci ve Navi mimarisine sahip grafik birimi kullanılacak gibi duruyor. Bunun haricinde konsol hakkında çok fazla detay henüz sızmıyor.

İlginizi Çekebilir

PlayStation Classic