reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un katlanabilir ekranlı cihazları yakında geliyor

Samsung, önümüzdeki yıllarda katlanabilir ve esneyebilir ekranlı cihazlarının geleceğinin müjdesini verdi. Daha önce LG G Flex ile karşımıza çıkan ve son olarak Galaxy Note Edge‘de kullanılan kavisli ekranları önümüzdeki yıldan itibaren daha çok görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

Samsung cephesinden gelen haberlere göre; teknoloji devinin yaklaşık 2 yıl önce tanıttığı ancak telefonlarda halen tam olarak yerini alamayan katlanabilir ekran teknolojisini gerçek anlamda ilk olarak 2015 yılında görebileceğiz. Ancak ilk etapta çok yüksek miktarda üretim yapılmayacak. Bunun yerine Note Edge’deki politikasını sürdürecek olan Samsung, ilk olarak ayda 30 bin ile 40 bin adet arasında katlanabilir ekranlı telefon üretecek. Böylece piyasanın nabzını yoklayarak gerektiği takdirde gelecekteki modellerde üretimi talebe göre düzenleyebilecek.

Geçtiğimiz günlerde 2015 yılında yüzde 30 daha az telefon çıkaracağını açıklayan Samsung, yeni katlanabilir ekranlı modelleriyle istediği başarıyı yakalayacak mı, bunu zaman gösterecek.

YORUMLAR