reklamı kapat

POPÜLER

Anahtar taşımamak için eline çip taktırdı

Anahtar taşımanın büyük bir eziyet olduğu konusunda birçoğumuz hemfikiriz. Kaybolma sorunu bir yana, cepte sürekli ses çıkaran rahatsız edici bir nesneyle dolaşmak pek de hoş değil. Anahtar kullanmaktan ölesiye nefret ettiğini düşündüğümüz  İsveçli bir kadın, bu soruna son vermek adına oldukça ilginç bir yöntem geliştirdi.

25 yaşındaki Emilott Lantz, her gün ofis anahtarlarını yanında gezdirmemek için küçük bir ameliyatla eline mini bir çip taktırdı. IT danışmanı olan Lantz, “Bunun gelecek olduğunu düşünmüyorum. Benim için bu yaptığım şey günümüze ait. Bu zamana kadar böyle bir şeyin yapılmamış olması bana garip geliyor” sözleriyle geçirdiği bu operasyonun oldukça normal olduğunu düşündüğünü belirtti.

Akıllardaki asıl soru ise çipin çalışma mantığıyla ilgili. Örneğin Emillot Lantz işten çıkma kararı alsa çipin kodlarını uzaktan değiştirmek mümkün olabilir mi? Yoksa her değişiklik için yeniden ameliyat mı olacak? Ya da çipin pili biterse nasıl bir işlem uygulanacak? Bu gibi sorular henüz cevap bulmuş değil ancak genç kadının herhangi bir tedirginliğinin bulunmadığını ve halinden epey memnun olduğunu söylemek mümkün.

YORUMLAR