reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung artık daha az telefon üretecek

Ucuz maliyetli, orta segment, amiral gemisi dahil farklı alanlarda birçok telefon üreten Samsung, görünüşe bakılırsa bundan sonra daha az cep telefonu üretecek.

Güney Koreli şirket S serisi, Note serisi, A serisi gibi her zevke ve bütçeye göre cep telefonu modeli çıkarıyor ve dolayısıyla piyasada oldukça fazla Samsung telefon görüyoruz. Kullanıcılar tarafından tabiri caizse “iki günde bir telefon çıkarmakla” eleştirilen Samsung, Wall Street Journal’ın haberine göre bundan sonra “az ve öz” politikasını benimseyecek. Teknoloji devinin şimdikine kıyasla yüzde 30 daha az cep telefonu modeli çıkacağı söyleniyor.

Bu stratejiyi önümüzdeki yıldan itibaren uygulamaya başlayacağı söylenen Samsung’un hangi modellerden feragat edeceği henüz kesin değil. Ancak bunun amiral gemisi telefonlardan olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısıyla bundan sonra Ace, Mini, Edge, Mega gibi modellerle daha az karşılaşacağız.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung artık daha az telefon üretecek” için 2 cevap

  1. Fuat Hakioğlu dedi ki:

    2-3 ayda bir çıkaracağı kadar telefon çıkardı artık model bulamıyor. ne saçma iş bu yaptığı 🙂

  2. Selim dedi ki:

    Ürün çeşitliliği ilk etapta satış maksimizasyonu sağlasa da, pazar dinamikleri doğrultusunda belli bir seviyeden sonra tekrar düşüş yaratıyor. Birçok firma başta Samsung, Nokia bunu analiz edemediği için veya pazar payı kaybetmeyi göze alamadığı için çeşitliliğin düşürülmesini büyük bir risk olarak görüyorlar. Halbuki belli bir seviyeden sonra o risk alınmazsa firma çok daha büyük zarara uğruyor. Samsung’un yeni yeni bunu görüp bu yönde adım atması olumlu bir gelişme. Tüketiciyi tavlamak gerekir, kafasını karıştırmak değil!