reklamı kapat

POPÜLER

Taksilerde artık Spotify dinlenecek [Video]

Kişiselleştirilmiş taksi uygulaması Uber, yolculukları daha keyifli ve konforlu hale getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketten gelen son açıklamaya göre Spotify ile ortaklığa gittiğini duyuran Uber, artık araç içerisinde Spotify yoluyla müzik dinleme imkanı tanıyor.

Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı toplam 46 ülkede hizmet veren Uber, geçtiğimiz hafta yayınladığı etkinlik davetiyesi ile yeni bir ortaklığın ilk sinyallerini vermişti. Basın mensuplarına iletilen görseldeki nota işaretleriyle müzik alanına yönelik yatırım yapacağı izlenimi uyandıran San Francisco merkezli uygulama, beklentileri boşa çıkarmayarak Spotify ile ortaklığa gittiğini duyurdu.

uber_spotify_1
Anlaşmaya göre yolcular, Uber arayüzüne entegre edilen durdurma, çalma ve atlama gibi kontrol seçeneklerinin bulunduğu Spotify menüsü sayesinde önceden belirleyecekleri şarkıları araç içerisinde dinleme imkanına sahip olacaklar. Sürücü ise akıllı telefonunu AUX kablosu ile aracına bağlayarak müziği otomobilin ses sistemi üzerinden dinletebilecek. Fakat sürücü müzik çalmak istemiyorsa bunu uygulama arayüzünde belirtebilecek.

21 Kasım’dan itibaren Londra, Los Angeles, Mexico City, Nashville, New York, San Francisco, Singapur, Stockholm, Toronto ve Sidney bölgelerinde hayata geçirilecek kesintisiz müzik desteğinin ilerleyen günlerde Uber’in bulunduğu diğer ülke kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

VİDEO