reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify mobil kütüphanesine modern dokunuş [Video]

Sevilen müzik platformu Spotify, geçenlerde “sosyal dinleme” özelliği ile gündeme gelmişti. Uygulama şimdi ise ise yeni bir tasarım güncellemesiyle karşımıza çıkıyor

Spotify Premium kullanıcılarına sunulan yeni tasarım sayesinde artık müzik listelerinize kayıtlı parçalara ve podcast’lere çok daha organize bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yenilenen tasarımı ile platformdaki “kütüphaneniz” artık daha düzenli görünüyor. Normalde kaydedilmiş olan içerikleri daha önce açmak istediğinizde ayrı ekranlar ile uğraşılıyordu. Ancak şimdi gelişmiş kitaplığı ile uygulama içinde her bir içerik kendi alt kategorisinde görüntülenebiliyor. İki sekmeye bölünen Müzikler ve Podcast’ler tek bir ekranda tutuluyor. Kullanıcılar eğer isterlerse sekmeler ve alt bölümler arasında ileri geri kaydırarak gezinebiliyor. Doğrudan erişmek içinse üzerine dokunmak yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok daha düzenli ve gezinmesi kolay arayüz

Müzik sekmesi Çalma Listeleri, Sanatçılar ve Albümler eski yerini korurken, Podcast’lerin bulunduğu sekme bölümler, indirilenler gibi bölümlere ayrılmış. Spotify’ın, ‘Beğenilen Şarkılar’ adlı Çalma Listeleri bölümünün en üstüne yeni bir çalma listesi eklediğini de fark edeceksiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, çalma listesi sevdiğiniz tüm şarkıları içeriyor. Elbette, beğendiğiniz albümlerin tümü de bu listede görüneceğini belirtelim. Bu nedenle karışık çalma modunda müzik dinleyecekseniz, beğenilen şarkılar çalma listesinde dinlemek güzel bir seçenek olacak.

Bunun yanında dinlediğiniz bir Podcast yayınını yarıda bırakmışsanız, tekrar döndüğünüzde kaldığınız yerden başlamanıza olanak sağlıyor. Yeniden tasarlanan kitaplığın nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için paylaşılan videoyu ekliyoruz. Spotify’daki yeni modernleştirilmiş sürümüyle, hem Android hem de iOS cihazları için kullanıma sunuldu ancak Türkiye güncellemesi için henüz bir tarih yok.