reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify artık müzikten daha fazlasını sunuyor [Video]

Spotify, New York’ta düzenlediği basın toplantısında müzik servisinin yeni özelliklerini duyurdu. Spotify ilk kez müzik servisine video klip ve audio şovlar ekleyeceğini açıkladı. Kullanıcıların gün içerisinde müzik dinlemenin yanı sıra en güncel haberleri takip etmek, en beğendiği internet yayınlarını izlemek veya sadece eğlenceli bir içeriğe erişmek istediği zamanlar olabileceğini belirten Spotify, artık geniş bir eğlence içeriğinde herkes kendisine göre bir şey bulabileceğini ifade etti.

Kullanıcıların zevklerine göre video ve podcast’ler için tavsiyelerde bulunacak Spotify’ın iş ortakları arasında MTV, Comedy Central, ABC, BBC, E!, Conde Nast Entertainment, ESPN, NBC, TED ve Vice Media gibi güçlü iş ortakları bulunuyor.

Spotify
Spotify, video klip ve podcast’ler haricinde müzik servisine dikkat çekici bir özellik daha ekledi. Koşuculara özel yeni bir kullanıcı deneyimi tasarlayan Spotify, Spotify Running adını verdiği bu özellik sayesinde kullanıcıların motive olmasına büyük katkı sağlıyor. Kullanıcının dinleme geçmişi, karışık türlerden oluşan müzik listeleri ve dünyanın önde gelen DJ ve bestecileri tarafından hazırlanan orijinal koşu kompozisyonlarını buluşturan bu özellik, kişinin temposuna uygun en iyi müziği sunuyor.

Spotify
Kullanıcının koşmaya başlaması ile birlikte temposunu algılayan Spotify, daha sert, hızlı ve güçlü bir koşu deneyimine olanak sağlıyor. Bu yaz gerçekleşecek Nike işbirliği ile kullanıcılara yeni bir müzik deneyiminin sunulacağı da New York’ta gerçekleşen etkinlikte açıklandı. Kullanıcılar yılın ilerleyen dönemlerinde Spotify Running deneyimine, Nike+ uygulaması üzerinden erişilebilecek. RunKeeper uygulaması da Spotify Running’e önümüzdeki dönemde entegre olacak.

“Now – Şimdi” Başlangıç Sayfası’nda ise uyandığınız andan, akşam gideceğiniz partiye kadar tüm gün boyunca Now başlangıç sayfası doğru müziği size sunuyor. “Now” özelliği kullanıcıların beğendiği, dinlediği müziği öğrenerek, Spotify uzmanlarının hazırladığı ve kullanıcıların kişisel listelerinden oluşan seçimler doğrultusunda o moda uygun müzik listesini hazırlayabiliyor.

Spotify
Öneriler zaman içerisinde kullanıcının müzik beğenisine adapte olabiliyor. Kullanıcılarının günlerini daha da renklendirmek amacıyla Spotify, kendi yarattığı özgün içerikler de sunacak. Örneğin Running Originals ile koşuya özel oluşturulmuş ve tempoya dinamik bir şekilde adapte olan orijinal listeler müzik tutkunlarının beğenisine sunulacak. Spotify Running, Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumda. Yeni “Now” deneyimi ise öncelikli olarak ABD, İngiltere, Almanya ve İsveç’te iPhone kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak. Platforma gelecek diğer yenilikleri Spotify, önümüzdeki dönemde duyuracak.

VİDEO