reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk’ın hayatını anlatan bir film geliyor

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk, bugün hayatını anlatacak bir filmle gündemde yer alıyor.

Birden fazla şirketin başında yer alan ilginç kişilik Elon Musk, önümüzdeki dönemde Walter Isaacson tarafından kaleme alınan biyografi kitabı üzerine kurulacak filmle de dikkat çekecek. A24 tarafından hazırlanacak filmi, bugün çıkan haberlere göre Darren Aronofsky yönetecek. Aronofsky, “The Whale”, “Requiem for a Dream”, “Black Swan” ve “Mother!” gibi önemli içeriklere imza atmış tecrübeli bir isim konumunda yer alıyor, bahsi geçen filmin ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Sadece bu içerik için ciddi bir talebin olduğu, son aşamada çekim haklarını alan firmanın A24 olduğu paylaşılıyor. Forbes tarafından geçtiğimiz ay paylaşılan, ABD’nin en zengin isimlerinin paylaşıldığı 400 kişilik listenin en üstüne, hesaplanan 251 milyar dolarlık serveti ile Elon Musk konulmuştu. Uzun zamandır lider olan Musk, aralarında SpaceX, X (Twitter) ve Tesla’nın olduğu altı farklı şirket üzerinden inanılmaz paralar kazanıyor ve listenin ikincisi Jeff Bezos ile olan farkı iyice açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon’un kurucusu Bezos, Forbes’e göre şu an 161 milyar dolarlık bir servete sahip. Üçüncü sırada 158 milyar dolarlık serveti ile Oracle teknoloji şirketinin başındaki isim Larry Ellison yer alırken, dördüncü isim birçok teknoloji şirketine devasa yatırımlar yapan ve bu sayede 121 milyar dolar servet elde eden Warren Buffett oluyor.

Beşinci sırada karşımıza 114 milyar dolarlık serveti ile Google’ın kurucularından Lary Page çıkarken, onu 111 milyar dolar servetiyle Microsoft’un kurucularından Bill Gates takip ediyor. Google’ın diğer kurucusu Sergey Brin için 110 milyar dolarlık bir servet açıklanıyor, sekizinci sırada 106 milyar dolar servetiyle Meta dünyasının (Facebook, Instagram, WhatsApp) başındaki isim olan Mark Zuckerberg bulunuyor.

Eski Microsoft CEO’su Steve Ballmer‘ın 101 milyar dolar servetle dahil olduğu ABD’nin en zengin isimleri listesindeki onuncu isim, 96,3 milyar dolar servet ile medya şirketi Bloomberg’in kurucusu Michael Bloomberg olmuştu.

Elon Musk filmi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER