reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps LOG Tasarım

Google Maps için ileride bir sohbet botu sunulabilir

Henüz yüzde 100 kesin değil ancak uygulama kodlarında bulunan bazı detaylara göre Google Maps için ileride bir sohbet botu sunulabilir.

Google Maps içinde çalışacak bir sohbet botu, eğer ileride gerçek olursa kişilere büyük fayda sağlayabilir. Bu sayede belirli rotaları ayarlamak, belirli konumlar hakkında bilgi almak çok daha hızlı ve ayrıntılı hale getirilebilir. Çok yüksek ihtimalle 2024 planları arasında yer alan bu altyapı, tahminlere göre sesli çalışacaktır ve yüksek ihtimalle tüm bölgelerde aktif olarak görev yapabilecektir. Google bu aralar odak noktasını ayrı sohbet boyut Bard’a veriyor. Geçtiğimiz aylarda buradaki büyük güncelleme ile gündeme gelen Google Bard için geçtiğimiz ay yapılan ufak güncelleme için şu detaylar aktarılmıştı: “Paylaşılan sohbetleriniz artık yüklenen resimleri destekliyor. Resim içeren istemlerin olduğu bir görüşmeyi paylaştığınızda, resimler artık sohbeti paylaştığınız kullanıcılar tarafından da görülebilecek. İsteminize resim eklemek, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye çıkarabilir. Artık diğer kullanıcılar da isteminizde kullandığınız resmi görebildiğinden yaratıcılık sürecinizi daha iyi değerlendirebilir ve Bard ile konuşmaya istedikleri şekilde devam edebilirler.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bard en son ise gerçek zamanlı cevap gösterimi yapmaya başlamıştı. Bard şimdiye kadar vereceği cevabı tamamen bitirdikten sonra karşınıza çıkarıyordu. Şimdi ise cevabın gerçek zamanlı oluşumu gözler önüne serilebiliyor. İstenirse kapatılabilen bu altyapı, faydalı duruyor çünkü Bard’ın cevabı tam olarak istediğiniz gibi değilse, en baştan görebileceğiniz için tam olarak bitmeden kapatabilecek ve böylelikle ufak da olsa bir zaman kazancı elde edebileceksiniz.

Google Maps yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER