reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk’tan çocukları kurtarmak için çok ilginç çözüm

Elon Musk, geçtiğimiz gün bir açıklama yapmış ve Tayland’da meydana gelen mağara faciasına yardım edeceğini açıklamıştı. İşte bu konuda ünlü CEO önemli bir açıklama yaptı.

Tekrardan hatırlamak adına Tayland‘da yaşları 11 ile 16 arasında değişen 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23 Haziran’da girişi yağmur nedeniyle kapanan mağarada mahsur kalmış durumda. 9 gün süren arama çalışmalarının ardından bulunan ancak su basan bölümler nedeniyle kurtarılamayan çocuklar için, Elon Musk da bir şeyler yapmak istiyor. Bunun için SpaceX ve Boring Company mühendislerini yardım için Tayland’a gönderen CEO, çözümü bulmuş gibi görünüyor. Twitter üzerinden tahminler yürüten ve bu konuda çok iyi öneriler alan Musk, çözüm için çocuk boyutunda ufak denizaltı üretmekten bahsediyor. Bunun için Falcon roketlerin sıvı oksijen transfer tüpünü gövde olarak kullanmak isteyen ünlü girişimci, bu denizaltıların iki dalgıç tarafından taşınabileceğini belirtiyor. İnanılmaz sağlam olduğu belirtilen bu tüplerin, dar alanlardan da rahatlıkla geçebildiği söyleniyor. Yaklaşan daha kuvvetli yağmurlar nedeniyle acele edilen süreçte, Musk’ın fikri haricinden bir çözüm görünmüyor. Bir dalgıcın giriş çıkış yaparken hayatını kaybettiği mağara, halen çocuklara temiz bir geçiş izni vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk sürece aktif olarak katılıyor

Bahsedilen denizaltı modellerinin 8 saat civarında üretilip, 17 saat içerisinde Tayland’a götürülebileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Henüz bu projenin kesin olarak hayata geçeceği yönünde bir bilgi bulunmuyor ancak çocuklar için mutlaka çok çabuk adımlar atılması gerekiyor.

İlgili Video

Şirketin en güçlü roket modeli