reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk SpaceX

Elon Musk: “Daha fazla petrol ve gaza ihtiyacımız var”

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan ilginç açıklama geldi. CEO “Daha fazla petrol ve gaza ihtiyacımız var” dedi.

Advertisement

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali bildiğiniz üzere halen sürüyor. İşte bunun üzerine konuşan Elon Musk, Twitter’dan konuda ilginç bir açıklama yaptı ve şunu aktardı: “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama hemen petrol ve gaz üretimini artırmamız gerekiyor. Olağanüstü zamanlar olağanüstü önlemler gerektirir. Açıkçası bu Tesla’yı olumsuz etkileyecek ancak mevcut yenilenebilir enerji çözümleri, Rusya’nın petrol ve gaz ihracatını hemen telafi etmek için yeterli değil.” Her zaman çevreci görüşü öne çıkaran Elon Musk burada haklı çünkü şu an ihtiyacımız olan elektriği halen daha çok fosil yakıtlardan yardım alarak üretiyoruz. Rüzgâr ve güneş santralleri artıyor ancak halen tüm ihtiyacı tamamen temiz elektrik ile karşılamak mümkün değil. Bunun için daha çok büyük yatırımlara ihtiyacımız bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Musk dün de Starlink açıklaması ile gündemdeydi. CEO biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde uzaydan internet sunan SpaceX Starlink sistemini Ukrayna’da aktif ettiklerini duyurmuştu. Daha sonra ise bölgeye anten ve terminallerden yönlendirmişti. Bu konuda bugün bir açıklama daha yapan Elon Musk, Twitter’dan tam olarak şunları aktarmıştı:

“Önemli uyarı: Starlink, Ukrayna’nın bazı bölgelerinde halen çalışan tek Rusya’ya bağlı olmayan iletişim sistemidir ve bu nedenle hedef alınma olasılığı yüksektir. Lütfen dikkatli kullanın.” Starlink’in sadece çok ihtiyaç hallerinde kullanılmasını isteyen Musk, antenlerin kullanım sırasında olabilecek en iyi şekilde gizlenmesini önerdi.

Elon Musk açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti