reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk’tan Tayland mağara faciasına önemli yardım

Elon Musk, biliyorsunuz SpaceX ve Tesla‘dan sonra bir de The Boring Company isimli bir şirket kurdu. Yeni şirketiyle büyük tüneller kazan Musk, alanda elde edilen tecrübeyle Tayland’da meydana gelen mağara faciasına yardım etmek istiyor.

Tayland‘da yaşları 11 ile 16 arasında değişen 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23 Haziran’da girişi yağmur nedeniyle kapanan mağarada mahsur kalmış durumda. 9 gün süren arama çalışmalarının ardından bulunan ancak su basan bölümler nedeniyle kurtarılamayan çocuklar için, Elon Musk da önemli bir adım atıyor. Twitter’dan gelen sorunlar ile harekete geçen Musk, SpaceX ve Boring Company mühendislerinin yardım için Taylan’da doğru yola çıkacaklarını belirtiyor. Kendisi de Twitter üzerinden bazı önerilerde bulunan Musk, çocukların kurtulması için tecrübeli ekibini direkt olarak sahaya gönderiyor. Musk’ın ekipleri bu tarz daha önce görülmemiş sorunların çözümü konusunda en iyi insanlardan oluşuyor. Bir dalgıcın giriş çıkış yaparken hayatını kaybettiği mağara, şu an çocuklara temiz bir geçiş izni vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Elon Musk

Elon Musk

Elon Musk, Boring Company ile trafik sorununu çözmek istiyor

Şirketin kuracağı sistem ile LAX ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Konu hakkında hazırlanan ilk haritanın detayları ise burada yer alıyor.

İlgili Video