reklamı kapat

POPÜLER

154 ülkede Apple’ın önerileri arasına giren Türk yapımı oyun: Slidey

Türk oyun geliştiricisi Saygın Topatan tarafından geliştirilen ve yeni nesil tetris oyunu olarak tanımlanan Slidey tam 154 ülkede AppStore önerileri arasına girmeyi başardı. Bu ücretsiz oyun dünyanın dört bir yanından kullanıcıların beğenisini topladı.

Kısaca özetlemek gerekirse bu ilgi uyandıran mobil oyun Saygın Topatan ve Narcade iş birliğiyle hayata geçirildi. Tam ismi Slidey: Block Puzzle kısa bir süre önce kullanıma sunuldu. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarına hitap eden oyunun yakında Android sürümüyle de karşımıza çıkması bekleniyor. Kısa sürede 150 bin kullanıcıya ulaşan oyunun ortalama puanı ise 4.8.

Yeni nesil tetris oyunu Slidey son olarak 154 ülkede Apple editörlerinin seçtiği ve kullanıcılara önerdiği en iyi oyunlar arasında yer aldı. Üstelik 128 ülkenin AppStore ana sayfasında öne çıkartıldı. Bununla birlikte oyunun yanında “Bu Tetris tadındaki zekice kurgulanmış bulmaca oyununa bayıldık” ibaresi yer aldı. Oyunun editörün seçimi olarak ön plana çıkartıldığı bölgeler arasında ise Türkiye olmak üzere Rusya, Çin, Brezilya, Hindistan, İngiltere ve Almanya gibi ülkeleri görüyoruz.

Slidey pek çok kaynak tarafından oldukça hızlı öğrenilen ve oynandıkça ustalaşılan bir oyun olarak tanımlanıyor. Bu ücretsiz olarak indirilebilen oyuna dair teknik bilgileri ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.