reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Band 2 ve Band 2 Pro resmen duyuruldu

Giyilebilir cihaz piyasasında kendine has bir yere sahip olan dünyaca ünlü Çinli üretici Huawei, yeni akıllı bilekliklerini tanıttı. Gelişmiş yeteneklere sahip olan bileklikler, Fitbit’in akıllı bilekliklerine meydan okuyor. Renkli bir tasarıma sahip olan Huawei Band 2 ve Band 2 Pro, bu sayede farklı tarzlara hitap ediyor. 

Kalp ritmi takibi, adım takibi, mesafe ölçümü ve hız ölçümü yapabilen akıllı bileklikte ayrıca VO2 Max adı verilen bir diğer ölçüm bulunuyor. Bu ölçüm sayesinde kullanıcının vücudunun alabildiği toplam oksijen seviyesi, oksijenin kaslara aktarımı ve yakılması gibi detaylar öğrenilebiliyor. Belirtilenlere göre bu ölçüm yüzde 95 gibi çok yüksek bir oranda isabetli oluyor.

Basit aktivite takip özellikleri her iki cihazda da yer alırken Band 2 Pro’da bazı farklı özellikler de bulunuyor. TruSleep özelliğine sahip olan Band 2 Pro bu sayede hem uyku takibi hem de nefes takibi yapabiliyor. Dahili GPS sayesinde konumu doğru şekilde ölçebilen Band 2 Pro, gelişmiş aktivite takip özelliği sunuyor.

Her iki cihazda da devamlı olarak kalp ritmi ölçümü gerçekleştiriliyor. Ayrıca Training Effect özelliğiyle yapılan aktivitenin kişiye ne gibi etkileri olduğu gösteriliyor.  Telefonla bağlantı kurduğunda mesajları görüntüleyebilen, bildirimleri gösteren ve alarm çalabilen bileklik suya dayanıklılık gösteriyor. Cihazların çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor.