reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT 2 Pro

Gelecek Huawei Watch modelleri için kan şekeri ölçüm iddiası

Gelecek yeni nesil Huawei Watch akıllı saat modelleri, sağlık konusunda çok ama çok daha gelişmiş hale gelecek gibi görünüyor. İşte detaylar;

Huawei imzalı akıllı saat modelleri genel olarak beğeniliyor. Firmanın modelleri özellikle pil ömürleriyle kişileri fazlasıyla memnun ediyor.

Yeni Huawei Watch modelleri ise kişileri sağlık konusunda çok memnun edecek. Firma resmi olarak saatlerinin sağlık ölçüm özellikleri konusunda büyük çalışmalar yaptıklarını aktarıyor.

Söylendiği kadarıyla şirket bu konuda birçok sensör geliştiriyor. Bu sensörler ile gelecek modellerin sürekli kan şekeri, kan basıncı ve elektrokardiyografi ölçümü yapabileceği aktarılıyor.

Burada özellikle sürekli kan şekeri ölçümü dikkat çekiyor. Bu imkan sayesinde diyabet hastalarının hayatının kolaylaştırılması hedefleniyor.

Bildiğimiz kadarıyla kan şeker ölçümü konusunda Samsung ve Apple da çalışıyor. Bu konuda pazardaki ilk büyük çıkışı Samsung’un yapması bekleniyor.

Firmalar bu konuda çok acele etmiyor. Çünkü kan şekeri ölçümünün çok ama çok doğru olması gerekiyor.

Huawei’nin bu yeni sağlık özelliklerini ne zaman bir gerçek Huawei Watch bünyesine koyacağı ise elbette henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma en son Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro akıllı saat modelleri ile gündem olmuştu

Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro aktif olarak yolda bulunan ürünler. Yeni bir arayüz üzerine kurulan saatler, firmanın kendi geliştirdiği işletim sistemi Harmony OS temelinde hazırlanıyor. Modeller mayıs ayında gelecek bilgisi veriliyor.

Ortaya çıkanlara göre yeni saatlerde elektronik sim (E-SIM) desteği aktif olarak sunulacak. Watch GT serisinden bir tık geride olacağı ancak yine de çok yüksek pil ömrü sunacağı aktarılan Watch 3 serisi, genel olarak merak uyandırıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max