reklamı kapat

POPÜLER

Kaybedince gerçek anlamda yandığınız, havyayla oynanan tetris [Video]

Oyun dendiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan Tetris, piyasaya sürülmesinin üzerinden onlarca yıl geçse de halen oynanmaya devam ediyor. Öğrenmesi çok kolay olan yapım ilk başlarda basit şekilde ilerlese de taşları yerleştirmeye başladıkça işler karmaşık bir hal alıyor. Özellikle bir de hasretle beklediğiniz uzun çubuk bir türlü gelmiyorsa işler iyice can sıkıcı bir hal alıyor. Peki oyunu her kaybettiğinizde canınızı yakan bir cihazda oyunu oynuyor olsanız ne olurdu dersiniz? Havya üzerinde oynanan bu tetris, oyuna daha fazla aksiyon katmak isteyenlere hitap ediyor.

TS100 modeli havya üzerinde modifikasyonlar yapan Joric isimli YouTube kullanıcısının paylaştığı video, tetris oynamanın yeni bir şeklini sunuyor. Havyanın ısınan kısmını tutarak oyun oynanmaya başlıyor. Küçücük ekranda oyunu oynamak pek mümkün olmuyor ancak zaten keyifli kısım da bu değil. Oyun her sona erdiğinde havyanın sıcaklığı 10 derece artıyor. Dolayısıyla belirli bir süre sonra ya oyunu bırakmak zorundasınız veya üçüncü derece yanıkla yaşamınıza devam etmeniz gerekiyor. Büyük ihtimalle bu şekilde tetris oynayanların kaç dereceye kadar dayanabilecekleri konusunda arkadaşlarıyla iddiaya girdiğini söyleyebiliriz.

Pek sanmıyoruz ancak eğer böyle bir oyunun nasıl oynanabileceğini öğrenmek istiyorsanız gerekli dosyalara buradan ulaşabilirsiniz. Bu sıcak günlerde daha fazla yanmaya niyetiniz yoksa haberin görselinden oynanış videosuna göz atabilirsiniz.