reklamı kapat

POPÜLER

Kredi kartı boyutlarında Tetris keyfi

Biraz nostalji yaşamak ve Tetris oynamak için orijinal Tetris’i yanınızda taşımanıza gerek yok. Kredi kartı boyutlarında, cüzdanınızda taşıyabileceğiniz bir mini Tetris konsolu mevcut.

Üç yıl önce mühendislik yeteneklerini denemek isteyen Kevin Bates, Tetris oynanabilen, kredi kartı boyutlarında ve inceliğinde bir prototip hazırlamıştı. Şimdi ilk çalışmasından yıllar sonra Bates, resmi lisansa sahip Tetris MicroCard‘ı satışa sundu. 1-Bit OLED Matrix panele sahip olan mini oyun konsolunun ekranı 128×64 piksel. 180 mAh gücünde bir pile sahip olan cihazın 6 saat pil ömrü sunduğu belirtiliyor. MicroUSB girişinin yer aldığı cihazın üstünde açma kapama tuşunun yanı sıra bir de ses tuşu yer alıyor. Açık kaynak kodlu Arduboy sistemiyle desteklenen konsol, kesintisiz eğlence sunuyor. Sadece 5 mm inceliğinde olan MicroCard, polikarbon ve alüminyum gövdeyle geliyor. Cüzdana rahatlıkla sığabilecek boyutuyla her yere taşınabiliyor. Mor gövdesiyle oldukça şık görünen mini oyun konsolunun ön yüzü ise saydam.

Sadece Tetris oynanabilen MicroCard’ın fiyatı ise bu kapsamda bir cihaz için tartışılır seviyede. Yurt dışında 60 dolar fiyat etiketine sahip olan cihaz, gerçekten Tetrisi çok seven kullanıcılara hitap ediyor. Tetris MicroCard ile daha detaylı bilgiye resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.