reklamı kapat

POPÜLER

Paul Walker’ın ölümü Hızlı ve Öfkeli serisinin ilerleyişini nasıl etkiledi?

16 Nisan 2017

Sinemanın en uzun soluklu serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli sonunda sekizinci filmiyle karşımıza geliyor. Hepimizin bildiği gibi bu sevilen serinin akışı Paul Walker‘ın hayata gözlerini yummasıyla değişti. Ancak bu değişimin ne yönde olduğu bilinmiyordu. Yeni filmin tanıtım süreci Hızlı ve Öfkeli 7‘nin orijinal finalini de gün yüzüne çıkarttı.

Collider, Hızlı ve Öfkeli serisinin senaristi Chris Morgan ile bir röportaj gerçekleştirdi. Morgan serinin yedinci halkası için sonradan hazırladıkları finalin orijinalinden büyük farklılıklar içermediğini dile getirdi. Ancak Paul Walker‘ın ölümü Brian’ı farklı bir karar almaya zorlamış. Chris Morgan bu dönemde yaşananları “Eğer yanlış hatırlamıyorsam yedinci filmin finali problemin çözülmesi ve yeniden kanun dışı işlere yönelmeleri şeklinde bağlanıyordu. Yine olabildiğince mutlu bir son şeklindeydi. Daha sonra başka bir işe, soyguna yönelecekleri izlenimi olacaktı. Paul Walker’ın karakteri Brian’ı ise farklı problemler bekliyordu. Brian kim olduğunu sorgulamaya başlayacaktı. Eskiden polislik yapan, sonra aksiyonun ortasına atılan ve bir yarışçıya dönüşen adamın şimdi şahane bir eşi ve çocuğu var. Bir çocuk daha geliyor. Bu noktada kendi hayatına dönüp bakmaya karar veriyordu. Tam anlamıyla bir orta yaş krizi değil aslında. Filmde de kurşunları ve aksiyonu özlediğini dile getiriyordu. Ancak tüm bu özleme rağmen filmin sonunda asıl önemli olan ailesi ve onların yanında olmak olduğunu anlayacaktı. Tabii bu heyecan dolu şeyler yaşamasına engel olmayacaktı. Ancak ortaya çıkan mesaj sinemaya taşınandan biraz farklı olacaktı. Geçtiği süreç sayesinde kim olduğuna ve hayatındaki önemli şeylere dair anlayışı değişmiş olacaktı.” sözleriyle özetledi.

Yapılan mecburi değişiklikten sonra Hızlı ve Öfkeli serisinin rotası da değişmiş oldu. Vin Diesel‘e göre sekizinci film yeni bir üçlemenin başlangıcı olacak.