reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8’de Paul Walker’ı görebilirdik!

Geçtiğimiz aylarda vizyona giren ve izleyicilerden büyük ilgi gören Hızlı ve Öfkeli 8, Paul Walker‘ın adını anarak onu unutmadıklarını net bir şekilde ortaya koymuştu. Ancak görünen o ki ekip bir dönem bundan daha fazlasını yapmayı planlıyordu.

Sinemayı yakından takip eden izleyiciler CGI teknolojisinin nasıl bir gelişme kaydettiğine birebir şahit oluyor. Bu sayede daha önce akla gelen fakat uygulanamayan fikirler hayata geçirilebiliyor. Örneğin Rogue One‘da Star Wars serisinin efsane karakterleri Tarkin ve Prenses Leia bu teknoloji kullanarak beyaz perdeye aktarılmıştı. Yapılan son açıklamalara bakılırsa Hızlı ve Öfkeli 8 için de benzer bir sürpriz planlanıyordu. CGI yardımıyla Paul Walker‘ın izleyici karşısına çıkartılması planlanıyordu!

Bu enteresan açıklama Hızlı ve Öfkeli serisinin yönetmenliğini üstlenen F. Gary Gray tarafından gerçekleştirildi. Gray, Screen Rant‘ın kendisiyle gerçekleştirdiği röportaj vesilesiyle konuştu. Ekibin değerlendirme sürecini “Paul Walker’ın bu serideki mirasını ortaya koymak için yüzlerce kez konuştuk. Bunu yapmak için birden fazla yol bulunuyordu. İstersek Paul’u dijital bir versiyonunu yaratabilir ve onu gerçek bir karaktere dönüştürebilirdik. Ya da onu hikayenin dışında bırakabilir fakat yaşadığını belli edebilirdik. Onun mirasına saygılı olmak istedik. Tercih ettiğimiz yöntem de ailesini memnun etmiş gibi görünüyor.” sözleriyle özetledi.

Rogue One’ın sevilen karakterleri kullanma biçimini göz önünde bulundurunca CGI teknolojisinin kullanılması Hızlı ve Öfkeli hayranlarına büyük bir sürpriz olabilirdi. Fakat Paul Walker‘ın sadece ismen anılması daha saygı dolu bir tutum olmasıyla dikkat çekiyor.