reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed, PlayStation 1’e çıksaydı nasıl görünürdü? (Video)

Her ne kadar son oyunlarıyla bazı eleştirilerin hedefi haline gelmeye başlasa da günümüz oyun dünyasının önemli serilerinden biri olan Assassin’s Creed, ilk çıktığı günden bu yana adından söz ettirmeye devam ediyor. Çıktığı dönemde Xbox 360’ın gücünü göstermesi açısından çok önemli görülen oyun, daha sonrasında yeni oyunlarıyla birlikte milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Peki Assassin’s Creed çok uzun yıllar öncesinde piyasaya sürülmüş olsaydı nasıl görünürdü? Hayran yapımı olan video, bu soruya cevap veriyor.

Oyunun 2000’ler yerine 90’lı yıllarda PlayStation 1 için piyasaya sürüldüğü düşünülerek hazırlanan videoyu izlemek epey keyifli. Özenle hazırlanmış olan videoda o dönemin grafiklerinde oyunun nasıl görüneceğine göz atma fırsatı yakalıyoruz. Poligonları tek tek sayılabilen suikastçimiz çatıdan çatıya atlayarak suikastlerini gerçekleştirmek için yola çıkıyor. Bu esnada ses efektleri hemen dikkati çekiyor. Tıpkı o yıllardaki gibi basit ve şimdi için düşünüldüğünde gülünç olan ses efektleri oyuna farklı bir hava katıyor. Ayrıca günümüz oyunlarında dinlenerek can doldurma mekaniği o yıllarda bulunmadığından yerde dönen can paketlerini görebiliyoruz.

Videonun en eğlenceli bölümünü ise suikast anları oluşturuyor. Animasyonlar o zamana göre ayarlandığı için ortaya birbirinden komik görüntüler çıkıyor. Assassin’s Creed’in 2000’lerde piyasaya çıkmasına sevinmenize vesile olacak videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR