reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü kamera üreticisi RED’den holografik ekranlı 1.200 dolarlık telefon

07 Temmuz 2017

Eğer kameralarla çok ilgili biri değilseniz RED ismini duymamış olabilirsiniz. En üst segmentte kameralar üreten ve ürettiği kameralar yüksek bütçeli filmlerde kullanılan RED, ayrıca drone’lar için de yüksek kaliteli kameralar geliştiriyor. Kameralar alanında bu kadar iyi bir tecrübeye sahip olan RED, beklenmedik bir şekilde kendi akıllı telefonunu tanıttı. Hydrogen isimli cihaz gerek tasarımıyla gerekse teknik özellikleriyle sınırları zorluyor. Cihazın yenilikçi teknolojileri, akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk getirecek türden. 

5,7 inçlik dev bir ekrana sahip olan telefonun ekranında dikkat çekici bir özellik gizli. Holografik özellikli ekran, 2 boyutlu görüntülü ile 3 boyutlu görüntü arasında anında geçiş yapabiliyor. Böylece tıpkı Nintendo 3DS’te olduğu gibi gözlüksüz 3D efekti sağlanmış oluyor. Ayrıca 3D deneyimi sadece görüntüyle sınırlı kalmıyor. Gelişmiş ses sistemi sayesinde ekrandan çıkıyor gibi görünen görüntü sesle de destekleniyor. RED bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada cihazın görüntü ve sesinin tüm duyularınıza hitap edeceğini belirtiyor.

Tıpkı Moto Z gibi modüler bir yapıya sahip olan Hydrogen, üzerine takılan modüller sayesinde yeni yeteneklere kavuşuyor. Kamera odaklı olan bu sistemde RED’in profesyonel kameralarının kullanılabileceği söyleniyor. Fakat bunun nasıl mümkün olacağı bilinmiyor.

Küçük bir kamera çıkıntısı, USB-C girişi ve microSD kart desteği bulunduğu görülebilen cihazın teknik detayları henüz bilinmiyor. 2018’in ilk çeyreğinde satışa sunulacak cihazın alüminyum versiyonu 1.195 dolar ve titanyum versiyonu 1.595 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe sunulmuş durumda.