reklamı kapat

POPÜLER

RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One

Çok merak edilen holografik akıllı telefon RED Hydrogen One’dan yeni bilgiler

Profesyonel video kamera sektörünün önemli ismi RED, biliyorsunuz “Hydrogen One” isimli ilk akıllı telefonu üzerinde çalışıyor. Çıkışı yakın olan telefon, FCC kayıtlarıyla yeni bilgiler veriyor.

Resmi olarak önümüzdeki sonbahar aylarında tanıtılması beklenen RED Hydrogen One, FCC’den geçerek Amerika satışı için önündeki en büyük engeli kaldırmış durumda. Uzun zamandır gündemde olan telefon, FCC sayesinde önemli detaylarını kesinleştiriyor. Buna göre telefon gücünü Snapdragon 835 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alıyor. Tam 4.510 mAh kapasitesinde bir pile sahip olacak bu özel model, kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkıyor. Bünyesinde sevindirici şekilde 3.5mm kulaklık girişi yer alan model, bağlantı tarafında ise USB Type-C kullanıyor. Çift sim kart ve çiftli arka kamera üzerine kurulan akıllı telefon, özellikle ekranıyla fark yaratıyor. Modelde 5,7 inç QHD “holografik” ekran yer alıyor. Bu ekran çok katmanlı yapısı ve çok yönlü arka aydınlatma sayesinde kişilerin iki farklı görüntüyü holografik olarak görmesine imkan tanıyor. Holografik görüntüleme sürecinde özel bir gözlük gerektirmeyen cihaz, bunun için 4V (4-View) olarak isimlendirilen videolara ihtiyaç duyuyor. Bunu telefonun çekebileceğini söyleyen firma, kişilerin kendi 4V videolarını satabilecekleri bir platform dahi olacağını belirtiyor.

RED Hydrogen One

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RED Hydrogen One çok pahalı olacak

Firmanın sektördeki ilk akıllı telefonunun çok iyi kamera performansı sunması bekleniyor. Bu açıdan beklentinin çok yüksek olduğu telefon, modüler bir arka bağlantı yapısı da taşıyor. Ancak tüm bunlar oldukça yüksek bir fiyat etiketi olarak geri dönüyor. Telefonun alüminyum versiyonu 1.200 dolar, titanyum versiyonu ise tam 1.600 dolar fiyat etiketine sahip olacak deniyor. Bu da gerçekten çok ama çok yüksek duruyor.

İlgili Video

Samsung Galaxy Note 9’un resmi tanıtım videosu