reklamı kapat

POPÜLER

RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One

Karşınızda holografik ekranlı akıllı telefon RED Hydrogen One’a 3D video üretecek 8K kamera

Profesyonel sektöre yönelik üst düzey video kameralar hazırlayan RED, biliyorsunuz bir de Hydrogen One isimli kendi akıllı telefonunu geliştiriyor. Oldukça merak edilen telefon, özellikle holografik ekranıyla dikkat çekiyor. İşte bu ekrana 3D video üretecek ilk kamera modeli de karşımızda bulunuyor.

Yaz sonunda raflardakini yerini alacak RED Hydrogen One, 5,7 inç QHD “holografik” ekran üzerine kuruluyor. Bu ekran çok katmanlı yapısı ve çok yönlü arka aydınlatma sayesinde kişilerin iki farklı görüntüyü holografik yani üç boyutlu olarak görmesine imkan tanıyor. Holografik görüntüleme sürecinde özel bir gözlük gerektirmeyen cihaz, bunun için 4V (4-View) olarak isimlendirilen videolara ihtiyaç duyuyor. İşte bunun için de hazırlanan firma, telefonun prototip versiyonunu sergilediği etkinliğe çok özel bir kamera getirdi. Lucid isimli firmayla ortak olarak geliştirilen aşağıda görebileceğiniz kamera, iki adet 4K görüntüyü bir araya getiriyor. Bu iki görüntüyü 8K çözünürlükte 4V (.h4v) formatına çeviren kamera, böylece Hydrogen One‘a özel oldukça etkileyici görüntüler oluşturabiliyor. Bu içeriklerin YouTube, Facebook ve şirketin kendi ağına aktarılabileceği söylenirken, kamera hibrit bir yapı üzerine kuruluyor. Burada RED‘in sinema kamera donanımı üzerine Lucid’in gerçekten zamanlı 3D Fusion teknolojisi ekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One

RED Hydrogen One son dönemdeki en farklı telefon olacak

Telefon gücünü bir değişiklik olmazsa Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden alacak. Bünyesinde 3.5mm kulaklık girişinin yer alacağı belirtilen telefon, dahili hafızasını microSD kartlarla artırılabilecek. 4.500 mAh kapasitesinde pilinin olacağı da belirtilen Hydrogen One, USB Type-C bağlantıyla karşımıza çıkacak. Modüler kamera bölümüne farklı lenslerin takılabileceği akıllı telefon, tahmin edebileceğiniz üzere hiç ama hiç ucuz olmayacak. Telefonun alüminyum versiyonu 1.200 dolar, titanyum versiyonu ise tam 1.600 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

İlgili Video

Oyunculara özel akıllı telefon