reklamı kapat

POPÜLER

Hedef ilkler arasında girmek; Ssangyong’un elektrikli pickup projesi hakkında ilk bilgiler

Önümüzdeki iki yıllık zaman zarfı içerisinde somut şekilde karşımıza görme ihtimalimiz olan Ssangyong’un elektrikli pickup modeli, sınıfında ilk olabilir.

Sıkı LOG takipçilerinin, hakkında gerçekleştirdiğimiz değerlendirmelerle birlikte Ssangyong hakkında farklı bir kaçış açısına sahip olduğunu düşünüyoruz. Özellikle son birkaç yılda yapılan atılımla birlikte çok güzel bir istikrar yakalayan Güney Kore merkezli üretici, bunu önümüzdeki iki yıllık süreçte de devam ettirme peşinde. Tahmin de edebileceğiniz üzere bu devamlılığın sağlanabilmesi adına atılan girişimlerin merkezinde elektrik gücü var. Çeşitli otomobil fuarlarında sergilediği elektrikli konsept modelleriyle büyük ilgi toplayan Ssangyong, mart ayında tanıtımını gerçekleştirdiği pickup modeli Musso ile de ilgi çekmeyi başardı. Son yıllarda ciddi artış gösteren pickup pazarındaki hareketlilikten pay kapmak adına yapılan girişimlere şimdi de elektriğin dahil olacağını öğreniyoruz. Musso tabanlı olarak geliştirilmesi gündemde olan tamamen elektrikli modelin tanıtımı içinse 2020 yılını beklememiz gerekecek gibi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masadan ilk veriler

Halihazırda satışta olan Musso ile birlikte geliştirme sürecinde e-SIV konseptinden de faydalanacak olan Ssangyong’un elini biraz çabuk tutması gerekiyor. Tesla gibi önemli bir ismin de hazırlığı içerisinde olduğu elektrikli pickup sınıfı için Ssangyong’un iddiası sınıfında bir ilk olma üzerine kurulu. Markanın Ürün Planlama Müdürü Sungchin Park tarafından resmi duyurusu gerçekleştirilen modelle ilgili teknik verilerse şu aşamada beklentiler üzerine şekilleniyor. Üzerinde taşıyacağı iki elektrik motoru sayesinde dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olması gündemde olan modelin 450 kilometrelik menzil kat edebileceği karşımıza çıkan ilk bilgiler arasında. e-SIV konseptiyle birebir aynı olduğu görülen bu menzil değerinin gerçek kullanım koşullarında en az 300 kilometre sevilerinde olmasın kesin gözüyle bakılıyor. Siz de elimizde belirten bu ilk veriler ışığında, modelle ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.