reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımı ve özellikleriyle pickup sınıfına yeni bir rekabet getirecek 2019 Ssangyong Musso tanıtıldı

Pickup sınıfında ciddi anlamda rekabete dahil olacak parçalarda karşımıza çıkan Ssangyong Musso, fiyat/performans konusunda beklentileri aşabilir.

Advertisement

Cenevre’de elektrikli SUV geleceğiyle ilgili önemli bir tanıtım gerçekleştiren Ssangyong, kısa süre sonra kullanıcılarla buluşturacağı gerçekçi hamlelerini de organizasyon kapsamında sergiliyor. Mercedes X-Class ve Ford Ranger gibi temel oyuncuların hamleleriyle şu sıralar bir hayli karışık olan pickup sınıfında iddialı bir hamle yapması gerektiğini bilen Ssangyong, geçtiğimiz yıllarda SUV olarak satışını gerçekleştirdiği Musso isimini bu sınıfta devam ettiriyor. Yeni jenerasyon Rexton ile aynı altyapı paylaştırdığı modelinde iç malzeme kalitesini de gözle görülür şekilde iyileştiren marka mühendisleri, ulaşılabilir seçenekler arasında akla ilk gelenlerden olma amacında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Malzeme kalitesiyle dikkat çekecek

Ocak ayının ilk günlerinde birçok önemli özelliği ortaya çıkan 2019 Ssangyong Musso’da Mercedes imzalı bir şanzımanın kullanıldığını altını çizerek hatırlatmakta fayda var. Kaputunun altında 181 PS güç ve 420 Nm tork üreten 2.2 litrelik dizel motorla gelen model, altı ileri manuel ve yedi ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle satın alınabilecek. Dört tekerlekten çekişli olan Musso’yu dilendiğinde arka tekerlekten itişli olarak da kullanabilecek olan tüketicileri, 1 tonluk yük taşıma ve 3,5 tonluk yük çekme gibi destekler bekliyor olacak.


İlk adımda bahsettiğimiz gibi kokpit bölümündeki malzeme kalitesin önemli oranda iyileştirilen Musso’da boyutu 8 inç olan Android Auto ve Apple CarPlay destekli multimedya ekran da es geçilmemiş. Modelin en üst donanım paketinde Nappa deri döşemeyle geliyor olması da kesinlikle altı çizilmesi gereken bir detay. Fiyatıyla ilgili şimdilik net bir bilginin paylaşılmadığı Ssangyong Musso, 2018’in ikinci yarısında kademeli olarak Avrupa pazarında satışa sunulacak. Siz de Musso ile ilgili görüşlerinizi bizlere yorum olarak iletebilir, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan modellerle ilgili gelişmeleri #Cenevre2018 etiketiyle LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.