reklamı kapat

POPÜLER

Değişime hazır olun; SsangYong Rexton’a dünyanın en önemli tasarım imzası geliyor

10 Ağustos 2017

Marka içerisinden geldiği belirtilen detaylarda, önümüzdeki yıllar Ssangyong’un adımlarının çok daha net şekilde duyulacağı sürece tanık olabilir.

2017’nin başında tamamen yenilenen bir kimlikte Rexton‘u kullanıcıları beğenisine sunan Ssangyong, revize ettiği tasarım diliyle birçok kesimden olumlu geri dönüş adlı. Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulacak olan Rexton ile birlikte ürün gamındaki modeller üzerinde yeni bir revizyona gitmesi beklenen Kore merkezli üretici, gerçekleşecek dönüşüm için dünyanın en iyilerinden birisiyle çalışacak gibi gözüküyor. Tasarım değişimindeki planları yola çıkarmak için 2021 yılını hedeflediği ifade edilen Ssangyong’un bu alanda ortak süreç yürütmek istediği imzaysa Ferrari ve Alfa Romeo başta olmak üzere otomobil tarihine eşsiz modeller armağan eden Pininfarina!


Dış basına yansıyan ve marka CEO’su Jong Sik Choi‘nin dile getirdiği ifade edilen bu ortak çalışma sürecinde en büyük payın yaklaşık iki yıl önce her iki markanın da Mahindra çatısı altına girmesi olarak gösteriliyor. Tamamen yeni bir platform ve güç ünitesi üzerinden şekilleneceği söylenen Pininfarina imzalı Ssangyong Rexton’un tamamen elektrikli olabileceği de masada seçenekler arasında. Mahindra’nın bu adımdan önce Pininfarina ortaklığıyla elektrikli süper otomobil projesini de karşımıza çıkartabileceğini belirtmeden geçmeyelim. SUV sınıfına Pininfarina imzasını getirecek Ssangyong’u önümüzdeki dönemlerde çok daha iddialı bir konumda görebiliriz.

YORUMLAR