reklamı kapat

POPÜLER

İlk detaylı görselleri ve özellikleriyle 2017 Ssangyong Rexton

SsangYong’un yenilenen tasarım dilinin en iddialı temsilcilerinden olacak olan yeni Rexton ilk resmi görselleri ve detaylarıyla karşımızda. İlk kez Şangay Otomobil Fuarı’nda kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan yeni Rexton, dış tasarımındaki değişimlerin yanı sıra iç tasarımda gözle görüşür iyileştirmeleri beraberinde getiriyor. İlk olarak Kore’de satışa sunulması beklenen model 2017 yılı içerisinde Avrupa pazarında da satışa sunulacak.

Boyutlar – Tasarım

Toplamda 4,850 milimetre uzunluk, 1,920 milimetre genişlik, 1,800 milimetre yükseklik ve 2,865 milimetre aks mesafesine sahip olan araç, değerleri ve iç hacmiyle sınıfının ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap vereceğinin ilk sinyallerini zaten veriyor. Yeni nesil çelik şasi üzerine geliştirildiği açıklanan Rexton boyutları kadar tasarımı ve donanımlarıyla da fazlasıyla iddialı. Genişletilen ön ızgarası, markanın yeni logosu, ön sis farları ve ana ışıklandırma grubuyla yeni bir forma kavuşan araç ilk bakışta yerini aldığı jenerasyona göre çok daha tatminkar bir hissiyat uyandırmayı başarıyor.


İç tasarımı da gözle görülür oranda iyileştirilen aracın merkezinde büyüklüğü 9,2 inç olarak tercih edilen multimedya ekranı var. Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunan araçta park sırasında 360 derece görüntüleme sunan donanım da sunuluyor.

Altyapı – Motor

Yenilenen şasisi ile birlikte yerini aldığı modelden çok daha hafif olan yeni Rexton arka tekerlekten itiş ve dört tekerlekten çekiş altyapı seçenekleriyle satışa sunulacak. Yedi ileri otomatik şanzımanla birlikte sunulacağı ifade edilen model üzerinde geliştirme yapılmış 2.0 litre litrelik benzinli motor ve geçtiğimiz modellerde de kullanılan 2.2 litrelik dizel motor seçenekleriyle sunuluyor. Rexton ile ilgili diğer detayları Şangay’da öğreneceğiz.