reklamı kapat

POPÜLER

Moto X (2017)’nin yeni detayları gün yüzüne çıktı

Moto Z piyasaya sürüldüğünde birçok kişi Moto Z’nin Moto X’in yerini aldığını düşünmüştü. Fakat Motorola daha sonrasında yaptığı açıklamada Moto X’in yerini alması gibi bir durumun olmadığını ve Moto Z’nin bambaşka bir seri olduğunu ifade etmişti. Son zamanlarda hakkında bazı iddialar bulunan Moto X ile ilgili olarak önemli bazı detaylar gün yüzüne çıktı. 

Sızan görsellerde cihazın tasarım anlamında pek de yenilikçi bir şey sunmadığını gösteriyor. Görsellerden anlaşıldığı kadarıyla oldukça ince bir çerçeveyle gelen cihazın asıl dikkat çeken kısmı ise arkası. Zira arka tarafta çift kamera bizleri karşılıyor. Kameranın teknik özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmadığını belirtelim.

Görselin bir diğer dikkat çekici kısmı ise Motorola’nın son zamanlarda yere göğe sığdıramadığı Moto Mods modüllerinin girebileceği pinlerin görünmemesi. Bu da Motorola’nın modülleri kullanmak isteyenleri Moto Z serisine mahkum etmek istediği düşüncesini akıllara getiriyor.

Moto X (2017)’nin Qualcomm Snapdragon 635 işlemciyle birlikte gelmesi bekleniyor. 3 GB RAM’in bulunacağı telefon, bu özelliklerle orta segmentte rekabeti kızıştırmaya hazırlanıyor. 32 GB depolama alanıyla geleceği söylenen cihazın microSD kart desteği sunup sunmayacağı sorusu ise henüz cevabını bulabilmiş değil. Yeni nesil Moto X’in ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmezken kısa süre içerisinde resmi duyurunun gelmesi bekleniyor.