reklamı kapat

POPÜLER

Ssangyong

SsangYong, Türkiye’de vites artıracak; işte bu yıl gelecek modellerden ipuçları

Korando ve Musso Grand ile büyük başarı elde eden SsangYong, 2021 yılında da adından söz ettirecek hamlelerle hacmini artıracak.

1966 yılından bu yana önemli markaların Türkiye temsilciliğini üstlenen Şahsuvaroğlu Otomotiv, 2020’yi yüzde 192,2’lik büyüme ile kapattığını açıkladı. Bu süreçte grubun yıldızıysa şüphesiz Güney Koreli SsangYong. Bu başarıdan ötürü yeni yılla birlikte vites artıracaklarını açıklayan Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, satışları yüzde 200 artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bu açıklamalarla birlikte 2021 yılında 3 yeni modelin Türkiye’de satışa sunulacağı da netlik kazandı. Bunlar içerisinde elektrikli bir modelin olması da şüphesiz dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SsangYong ile birlikte DFSK de yeni modelle karşımızda olacak

2021 satış hedefleri hakkında bilgi veren Yunus Şahsuvaroğlu; “Şahsuvaroğlu Otomotiv olarak, fiyat sabitleme o faiz kampanyaları yaptık. Aralık ayında 2021 için alt yapı hazırladık. Ocak ayı içinde önden siparişler aldık.. DFSK Motors’un C- SUV segmentinde geliştirdiği ilk elektrikli SUV modeli Seres 3 ile otomotiv sektöründe başlatılan elektrikli araç devrimine reform getirmeye hazırlanıyoruz. Önümüzdeki günlerde siparişleri almaya başlayacağız. SsangYong’un C- SUV kategorisindeki yeni elektrikli aracını (E100) da piyasaya kazandıracağız.2019 Ocak ayında 4.nesil Yeni Korando’nun lansmanını yaparak ciddi bir atılım başlattık. Bu sene 3 yeni aracımız yollarda olacak. Markalarımızın satışlarını bu sene yüzde 200 oranında artıracağımızı öngörüyoruz. Adet bazında yükselişe geçeceğimiz bir yıl bizi bekliyor. Yeni ürün gamıyla beraber önümüzdeki yıl 2000-2500 adet satış hedefimiz var. Pazar beklentimiz de yaklaşık 650-700 bin civarında” dedi.

2020 Ssangyong Korando

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korando’da yüzde 485,6’lık olağanüstü satış artışı

C-SUV segmentine Korando modeliyle giriş yaptıklarını hatırlatan Yunus Şahsuvaroğlu; “Korando’nun kendi segmentinde çok ciddi üstünlükleri var. Bunlardan en önemlisi güvenlik. “SUV tahtının kralı” olarak gösterilen yeni Korando, 2019 yılı EURO NCAP verilerine göre, Avrupa’da en güvenli aile araçları sıralamasında yüksek puan alan modeller arasında yer alıyor. Bu alanda 5 yıldızla lideriz. Korando’nun en basic modelinde bile üst düzey güvenlik donanımı bulunuyor. Can güvenliğini bir opsiyon olarak değil, standart olarak sunuyoruz. 2020’de yok sattık diyebilirim. Bir önceki yıla oranla yüzde 485,6’lık olağanüstü bir satış artışı yaşadık. 2019 yılında, yine aynı kategoride, SsangYong’un Musso Grand modeliyle “Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” ödülünü almıştık. Araçlarımızın satış performansları her geçen yıl artışa geçiyor.” ifadelerine yer verdi.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın