reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Carl Pei Nothing

OnePlus’tan ayrılan Carl Pei’den ilginç isimli şirket: “Nothing”

OnePlus şirketinin kurucu ortaklarından olan ve kısa süre önce firmadan ayrılan Carl Pei, Nothing isimli bir şirket kurdu. İşte detaylar;

Advertisement

Teknoloji dünyasının yakından bildiği isimlerden Carl Pei‘nin OnePlus ile yollarını ayırması oldukça ses getirmişti ve o zaman ünlü isim başka bir şirket kuracağını aktarmıştı. İşte bu şirket bugün Nothing adıyla karşımıza çıktı. Şirketi için “hiçbir şey” gibi garip bir isim seçen Pei, bu şirket ile 2021’in ilk çeyreğinde ilk “akıllı cihazını” satışa çıkaracak. Ancak bu cihazın ne olacağı henüz netleşmiş değil. Sadece bir telefonun gelmediği net olarak biliniyor. Son kullanıcıya yönelik ilginç ürünler tanıtacak gibi görünen Carl Pei, bu açıdan merak uyandırıyor. OnePlus’tan elbette sağlam bir gelir elde eden Pei, sadece tek bir ürünle yetinmeyecek, karşımıza birden fazla ürün çıkaracak bilgisi de veriliyor. Bu konuda detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor.

OnePlus tarafından yakında iki önemli amiral gemisi geliyor

Firma şu sıralar biliyorsunuz sürekli olarak 9 ve 9 Pro modelleriyle gündeme geliyor. Ek olarak bu telefonların 2021’de yalnız kalmayacağı da aktarılıyor. Çünkü 9 Lite da yolda ve telefon söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. 9 ve 9 Pro ise güçlerini Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

Son gelen bilgilere göre telefonlardan 9, 6,55 inç FullHD 120 Hz “düz” OLED ekran üzerine kuruluyor. 9 Pro‘da ise 6,78 inç QHD+ 120 Hz OLED “kavisli” OLED ekran kullanılıyor. Her iki ekrana da selfie kamerası için 3.8mm boyutunda bir ekran deliği koyan firma, modellerden maalesef bir periskop kamerası kullanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu artık kesinleşen detaylar, her iki telefonun da yüksek optik zoom sunmayacağını gösteriyor. En azından 9 Pro’ya periskop koyması beklenen ancak bunu yapmayan OnePlus, yine de olası bir çift telefoto kamera ile az da olsa tatmin edecek zoom sunabilir bilgisi veriliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da iPhone 12 ailesinin tanıtım videosu