reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Carl Pei Nothing

Nothing şirketinin gerçekleştirdiği sürpriz satın alma

OnePlus’ın kurucu ortaklarından olan ve kısa süre önce firmadan ayrılan Carl Pei, Nothing isimli şirketiyle önemli bir satın alma yaptı.

Advertisement

Carl Pei‘nin ismi hale garip gelen yeni şirketi Nothing, teknoloji pazarında ses getirecek gibi görünüyor. Şirket hatırlarsınız en son gündemde yaz aylarında bir kablosuz kulaklık tanıtacak haberi ile gelmişti. Firmayı şimdi gündeme getiren ise “Essential” markası oldu. Android’in babası olarak geçen Andy Rubin‘in unutulup giden Essential markasını bünyesine kattığı ortaya çıkan Carl Pei, bu sayede ciddi bir kaynağa ulaşmış olabilir yorumu yapılıyor. Halen bir akıllı telefon yapmayacağı aktarılan firma, diğer popüler alanlarda şansını deneyecek bilgisi veriliyor. OnePlus’tan  sağlam bir gelir elde eden Pei, sadece tek bir ürünle yetinmeyecek, karşımıza birden fazla ürün çıkaracak bilgisi de veriliyor. Bu konuda detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor. Ancak kaynaklar firmanın bir “ünü gamı” oluşturmak istediğini net olarak aktarıyor.

Nothing şirketi merak uyandırırken, OnePlus tarafından yakında iki önemli amiral gemisi geliyor

Firma şu sıralar sürekli olarak 9 ve 9 Pro modelleriyle gündeme geliyor. Ek olarak bu telefonların 2021’de yalnız kalmayacağı da aktarılıyor. Çünkü 9 Lite da yolda ve telefon söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. 9 ve 9 Pro ise güçlerini Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

Son gelen bilgilere göre telefonlardan 9, 6,55 inç FullHD 120 Hz “düz” OLED ekran üzerine kuruluyor. 9 Pro‘da ise 6,78 inç QHD+ 120 Hz OLED “kavisli” OLED ekran kullanılıyor. Her iki ekrana da selfie kamerası için 3.8mm boyutunda bir ekran deliği koyan firma, modellerden maalesef bir periskop kamerası kullanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu artık kesinleşen detaylar, her iki telefonun da yüksek optik zoom sunmayacağını gösteriyor. En azından 9 Pro’ya periskop koyması beklenen ancak bunu yapmayan OnePlus, yine de olası bir çift telefoto kamera ile az da olsa tatmin edecek zoom sunabilir bilgisi veriliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da iPhone 12 ailesinin tanıtım videosu