reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan YouTube’u hedef alan güncelleme: Facebook Watch [Video]

10 Ağustos 2017

Facebook şimdi de YouTube’a rakip oluyor. Video yayıncılığı konusunda iddialı bir adım atan sosyal medya devinin yeni projesi Facebook Watch duyuruldu.

Facebook sosyal medyanın her alanında lider olmak için yeniliklerini sürdürüyor. Orijinal video içeriklerini yeni bir sekmede izleyiciyle buluşturmayı planlayan Facebook’un yeni sekmesinin ismi Watch (İzle) olacak. Watch sekmesi ilk olarak Amerika’da devreye girecek. Partnerlerle anlaşmalı orijinal içeriklerin yer alacağı Watch sekmesinde partnerler gelirin yüzde 55’ini kazanırken Facebook yüzde 45’lik kazancını koruyacak.

Facebook’un mobil, masaüstü ve televizyon uygulamasında yer alacak olan Watch sekmesinde kulanıcılar içerikleri listelendirebilecek. Kişisel alışkanlıklar ve arkadaş çevrenizin sıklıkla takip ettiği videolara göre yeni içerikler önerebilen Watch, “Most Talked About” (çok konuşulanlar), “Whats Making People Laugh” (komik videolar) gibi özel sekmelere de sahip olacak. Örneğin insanların en çok güldüğü videolar, bahsi geçen videolara gelen Facebook reaksiyonlarına göre derlenecek. “Haha” reaksiyonunu çok alan video, komik videolar sekmesinde kendine yer bulacak. Canlı yayınların da yer alacağı Watch’ta video içerik adına hemen her özellik bulunacak.

YORUMLAR