reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Video Uygulaması, Samsung akıllı televizyonlarında kullanıma sunuldu

Facebook‘un bir süredir üzerinde çalıştığını video uygulaması Samsung‘un akıllı televizyonlarında kullanıma sunuluyor. Böylece Samsung, Facebook’un video uygulamasını bünyesinde barındıran ilk televizyon üreticisi olarak öne çıkıyor.

Bildiğiniz gibi akıllı televizyonlar istediğiniz videoları büyük ekranda izlemek için iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Facebook‘un akıllı televizyonlara özel olarak hazırladığı video uygulaması da bu rahatlığı kullanıcıların ayağına getiriyor. Sosyal medya ile bağlantılı bu uygulama sayesinde kullanıcılar tanıdıkları veya takip ettikleri isimlerin paylaşımlarını büyük ekranda izleyebilir, dünyanın dört bir yanından yapılan canlı video yayınlarının keyfini çıkartabilir veya ilgi alanlarına özel içeriklere yönelebilirler.

Bu ilgi uyandıran gelişmenin ardından Samsung Electronics Görüntüleme Birimi Başkan Yardımcısı Sangsook Han bir açıklamada bulundu. Konuyla alakalı olarak “Samsung Smart TV kullanıcılarına dünyanın sosyal paylaşım ağını ulaştırmanın yanı sıra bir platform olarak büyüyen Samsung Smart TV’nin değerini görmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Teknolojiler ve ortaklıklar da dahil olmak üzere yeniliklerimize devam ederek tüketicilerimizin daha geniş bir hizmet yelpazesinden yararlanmalarını sağlayacağız” sözlerini sarf etti.

Facebook TV video uygulaması 2017 QLED TV serisi de dahil olmak üzere Samsung’un akıllı televizyonlarında yer alacak. Heyecan uyandıran bu uygulama ayrıca tüm 2015, 2016, 2017 akıllı televizyon modellerinde de kullanılabilir olacak.