reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Kids
YouTube Kids

Çocuklara özel YouTube Kids uygulaması Samsung akıllı cihazlarda

Geçtiğimiz nisan ayında kullanıma sunulan YouTube Kids, Galaxy akıllı cihazlarda. Uygulama çocukların hem keyifli zaman geçirmesine hem de yeni bilgiler öğrenmesine imkan tanıyor.

Samsung Galaxy akıllı telefon ve tabletlerde de yer alan YouTube Kids uygulamasıyla çocuklar sadece izlemekle kalmıyor, aynı zamanda ürettikleri bir dünyayı keşfe çıkıyor. YouTube Kids uygulaması ile aileler çocuklarına daha güvenli bir dijital deneyim sunuyor. Bu sayede aileler çocuklarına dijital dünyayı keşfederken rehberlik edebiliyor, tasarlayabilecekleri araçlar sunabiliyor ve çocuklarının dijital deneyimlerini özelleştirebiliyor.

106 ülkede 44 farklı dilde aileler ve çocuklar tarafından kullanılan YouTube Kids, tamamen çocuklara özel hazırlanan ayrı bir uygulama olma özelliği taşıyor. Çocuklar, YouTube Kids’te yer alan kategorilerdeki kanallar ve çalma listeleri ile yeni içerikler hakkında bilgi edinme ve eğlenme olanağı buluyor. Aileler izleme deneyimini özelleştirebilmek için de YouTube Kids’in öne çıkan ebeveyn denetimlerini kullanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulamasının sunduğu özellikler

Onaylı içerikler: Ebeveynler, YouTube Kids üzerinde çocuklarının izlemesini istedikleri video, kanal veya koleksiyonları seçebiliyor. Ayarları değiştirmek için çocuklarına özel profil seçip ve yalnızca onaylı içerik seçeneğini işaretleyebiliyor.

Aramalar kapatılabiliyor: Çocukların deneyimini daha kısıtlı içerikler ile sınırlandırmak isteyen anne -babalar, ebeveyn ayarlarını kullanarak Arama fonksiyonunu kapatabiliyor. Arama kapatıldığında, çocuklar video araması yapamıyor ve YouTube Kids tarafından doğrulanmış içeriklerle sınırlandırılıyor.

İçerikler engellenebiliyor:  Uygulamada oturum açıp çocukların izlemesinin istenmediği video veya kanallar engellenerek kişiselleştirebiliyor. Engellenen video veya kanal, aynı içerik başka bir kanal tarafından yüklenmediği takdirde YouTube Kids uygulamalarına giriş yapıldığında artık görünmüyor.

Zamanlayıcı: Dahili zamanlayıcı sayesinde çocuklara izleme süresinin bittiği uyarısı verilerek ekran karşısında geçirdikleri süre kısıtlanabiliyor.

İzleme geçmişi: Çocukların neler izlediğini, en son ne keşfettiğini, ilgi alanlarını takip etmek için, ebeveynlerin izleme geçmişini kontrol etmeleri de yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyun monitörü