reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklara özel telefonla görüşme yapabilen akıllı saat

Çinli üretici ZTE, çocuklarına akıllı telefon almak istemeyen aileler için harekete geçti. Firma, renkli ve sevimli tasarımıyla her çocuğun gözdesi olmaya aday akıllı saatleri aracılığıyla iletişimi mümkün kılıyor.

Çocukların akıllı bir telefon sorumluluğunu alabilmesi biraz zaman alabiliyor. Ancak çocuklar arasında bir statü konumuna gelebilen telefonların bir diğer işlevi ise ebeveynlerin çocuklara her an ulaşabiliyor olması. ZTE’nin tasarladığı akıllı saatler ise bu problemi çözüyor. mamorino Watch isimli saatler sayesinde çocuklar ailelerinden gelen aramaları saatle cevaplayabiliyor ve mesajları okuyabiliyor. Dokunmatik ekrana sahip olan akıllı saatte GPS de bulunuyor. Böylelikle aileler çocuklarını her an takip edebiliyor.

1,4 inçlik ekrana sahip olan mamorino Watch, dört farklı renk seçeneği sunuyor. IPX5 ve IPX7 sertifikaları sayesinde suya dayanıklı olan saatler aynı zamanda toza ve darbelere karşı da dayanıklılık sertifikalarına sahip. 410 mAh gücündeki pille gelen akıllı saat ne yazık ki sadece Japon pazarında satışa çıkacak. Yine Japonya’da hizmet sağlayan KDDI operatörüyle satılacak olan saatler önümüzdeki ay raflardaki yerini alacak.