reklamı kapat

POPÜLER

GoPro uygun fiyatlı modellerinin fişini çekiyor

Son zamanlarda işleri pek de yolunda gitmeyen GoPro, radikal bir adım atmaya hazırlanıyor. Söylenenlere göre yakın zamanda GoPro’nun bazı cihazlarına elveda demek durumunda kalacağız.

GoPro’nun açıkladığı son mali raporda şirketin 34,4 milyon dolar kaybettiği belirtilmişti. Ayrıca önümüzdeki çeyrekte de 160 milyon dolarlık bir kayıbın öngörüldüğü söyleniyordu. Bunun üzerine GoPro da bazı cihazlarının üretimini durdurma kararı aldı. GoPro CEO’su Nick Woodman, müşterilere çok fazla seçenek sunulduğunda kafalarının karışabildiğini ve bunun neticesinde ürünü almaktan vazgeçtiklerini belirtiyor. Söylenenlere bakılırsa GoPro’nun Hero4 Session, Silver ve Black gibi üst seviye cihazları raflardaki yerini koruyacak. Öte yandan  GoPro Hero, Hero+ LCD ve Hero+ modellerinin ise üretiminin durdurulacağı belirtiliyor.

Üretimi durdurulacağı söylenen cihazlar diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olduğundan dolayı kullanıcıların ilgisini çekiyordu. Dolayısıyla bu kararın satışları daha da kötüye götürme ihtimali de mevcut. GoPro’nun bu kararını ne zaman uygulamaya koyacağı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

İLGİLİ HABERLER