reklamı kapat

POPÜLER

lg-kizon

LG’den çocuklara özel akıllı bileklik: KizON

LG yeni giyilebilir teknolojisini duyurdu. KizON isimli bileklikleri tanıtan LG’nin hedef kitlesi çocuklu aileler. Her an çocuklarıyla ilgili bilgileri telefonları aracılığıyla kontrol etmek isteyen aileler için üretilmiş olan bileklikler, çocuklar için de renkli birer oyuncak/aksesuara dönüşüyor.

GPS ve internet bağlantısı sayesinde çocukların nerede olduğunu takip etmenizi olanaklı kılan KizON bileklikler, One Step Direct Call özelliği sayesinde iletişim de sağlıyor. Android 4.1 ve üstünü destekleyen cihazlarla bağlantı kuran KizON’da çocuklar da önceden kaydedilmiş numaralar aracılığıyla arama yapabiliyor. Gelen aramaya 10 saniye içinde cevap verilmezse KizON otomatik olarak aramayı açıyor ve ortamdaki sesi aileye iletiyor. KizON’un bir diğer özelliği ise Location Reminder. Önceden belirlediğiniz saatlere göre yer uyarısı verebiliyor.

lg-kizon
KizON’un bataryası 36 saate kadar dayanırken şarjı yüzde 25’in altına düştüğü takdirde ailelere uyarı gönderiyor. Suya ve lekeye karşı dayanıklı olan akıllı bileklik, mavi, yeşil ve pembe olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak. 10 Temmuzda Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan KizON’un yılın üçüncü çeyreğinde Kuzey Amerika ve Avrupa’ya gelmesi bekleniyor.